Zadanie domowe z 9 marca

Updated: Mar 14

Religia - podczas ostatniej katechezy wzięliśmy udział w spotkaniu z księdzem rekolekcjonistą. Dzieci wysłuchały w ramach zajęć z religii nauki rekolekcyjnej.

Jako pracę domową proponuję przeczytać w domu rozdział 19-sty "Jak pomagać innym - Miłosierny Samarytanin" i porozmawiać na temat pomagania i traktowania bliźnich.

Strony 48-48

Język polski - nauczyć się pięknie czytac tekst "Mamy gości" ze strony 115-ej oraz wykonać ćwiczenia do lekcji nr 28 (Mamy gości) na kartkach ksero, które rozdałam uczniom. Tekst do ćw. 1 znajduje się w podręczniku, a tekst do ćw. 5 wklejam poniżej, ponieważ jest on w ćwiczeniach, które zebrałam do sprawdzenia :-)

Dzieci, które były nieobecne na ostatnich zajęciach, proszę o uzupełnienie wszystkich ćwiczeń do lekcji 28.

Praca domowa na dodatkową szóstkę - wykonać palmę wielkanocną na szkolny konkurs :)

Palemki można oczywiście przynieść na 16 marca na sobotnie zajęcia.

Proszę również o wsparcie szkolnego kiermaszu - można przynieść domowe ciasto lub inne wypieki, ozdoby świąteczne, wielkanocne kartki itp. Z góry dziękuję za pomoc!

Życzę miłego tygodnia.

Screenshot_5