1408x594.jpeg

II Ogólnopolski Konkurs Ignacy Jan Paderewski

Wielkopolski Kurator Oświaty wraz z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego organizują II Ogólnopolski Konkurs "Ignacy Jan Paderewski - pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury". Wydarzenie skierowane jest również do uczniów szkół polskich za granicą. Serdecznie zachęcamy do zapoznawania uczniów z regulaminem i udziału w konkursie.

Osoba do kontaktu: Rafał Renz
Paderewski@ko.poznan.pl

Konkurs przewiduje następujące tematy i dyscypliny:

1. „Pianista wirtuoz” - Ignacy Jan Paderewski wzorem dla pianistów wirtuozów i pianistów amatorów.

2. „Muzykolog” - Ignacy Jan Paderewski kompozytorem utworów docenianych przez melomanów i muzykologów.

3. „Historyk” - Ignacy Jan Paderewski postacią intrygującą i interesującą pod względem historycznym, politycznym, jako mąż stanu i filantrop.

4. „Dziennikarz” - Ignacy Jan Paderewski – źródłem inspiracji dziennikarskich/ pisarskich/literackich.

5. „Poeta” - Ignacy Jan Paderewski – źródłem weny poetyckiej.

6. „Kreator sztuki” - Ignacy Jan Paderewski natchnieniem dla malarzy, rzeźbiarzy, twórców plakatu i komiksu.

7. „Badacz analityk” - Ignacy Jan Paderewski źródłem danych do badań i analiz.

8. „Grand Prix” - Ignacy Jan Paderewski przykładem wszechstronnego sukcesu.

9. „Wybitna szkoła” - Ignacy Jan Paderewski patronem godnym czczenia

Komunikat oraz regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej:

Ogłoszenie konkursu – 18 listopada 2021 r.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 21 stycznia 2022 r.

Ogłoszenie ostatecznych wyników w dyscyplinach II, III, IV, V, VI, VII odbędą się do 10 maja 2022 r.(nie dotyczy dyscyplin: I, VIII i IX).

Ogłoszenie ostatecznych wyników w dyscyplinach I, VIII i IX odbędzie się podczas gali wręczenia nagród – 29 czerwca 2022 r.