top of page
  • Małgorzata Skrodzki

Zadanie domowe z 4 listopada

Katecheza - tematem ostatniej katechezy było Pismo Święte jako list od Pana Boga. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, po której rozmawialiśmy na temat Biblii, modliły się również słowami piosenki - załączam link.

W domu proszę uzupełnić zadanie na stronie 21.


Język polski - kontynuowaliśmy temat zawodów, skupiając się tym razem na pracy listonosza. Wirtualnie odwiedziliśmy pocztę. Nie korzystaliśmy w tym dniu z podręczników i ćwiczeń "Niezapominajki". Dzieci oglądały filmiki, słuchały piosenki o pracy listonosza, pisały w zeszytach, robiły projekt znaczka pocztowego, wycinały i składały kopertę.

Zadanie domowe - kupić pocztówkę (może macie w domach różne czyste widokówki), zaadresować do wybranej osoby (babcia, dziadek, ciocia, przyjaciel, pani Małgosia ;) itd), wypisać pozdrowienia, podpisać się, nakleić odpowiedni znaczek i wrzucić taką pocztówkę do szkrzynki pocztowej.

Do mnie smsem wysyłacie dwa zdjęcia: #1- wypisanej pocztówki, #2 - jak wrzucacie ją do skrzynki :)

Czekam na zdjęcia!

Uczymy się również czterech zwrotek hymnu - 11 listopada śpiewamy Mazurka Dąbrowskiego razem z całą szkołą, biorąc udział w akcji "Szkoła do hymnu".

Miłego tygodnia

pani Małgosia49 views0 comments

Comentarios


bottom of page