Zadanie domowe z 23 września

Katecheza - pracowaliśmy z nowymi książkami do religii - strony 11-13.

W domu proszę, aby dzieci namalowały wspomnienie ze swoich wakacji lub wkleiły zdjęcie (str.11) oraz namalowały swoją rodzinę lub wkleiły jej zdjęcie (str.13).

Proszę na następną katechezę przynieść $20 za książkę.

Proszę również o punktualne przychodzenie na zajęcia - religia zaczyna się o 9:30.

Język polski - na zajęciach zrobiliśmy powtórkę z dwuznaków. Będziemy do tego wracać i ćwiczyć, podobnie jak zmiękczenia. Dzieci opowiadały o swoich wakacjach, niektóre przyniosły wakacyjne pamiątki - dziękuję.

Uczyliśmy się nowej piosenki "Jesień", tekst której posłużył nam również do utrwalania dwuznaków. Pan Dominik ćwiczył z uczniami Mazurka Dąbrowskiego.

* W domu proszę nauczyć się czytać tekst ze strony 70.

* W zeszycie wypisać starannie w liniaturze po 5 wyrazów z każdym z dwuznaków. Wybrać jeden wyraz i napisać z nim zdanie.

Nie robimy innych ćwiczeń - na nastęnych zajęciach będziemy kontynuować temat "Pamiątki z wakacji".

Proszę te dzieci, które były nieobecne tydzień temu w szkole oraz te, które nie wykonały pracy domowej :-( o uzupełnienie ćwiczeń.