top of page
  • Małgorzata Skrodzki

Zadanie domowe z 23 marca

Katecheza - na zajęciach rozmawialiśmy o Wielkim Tygodniu. Dzieci zrobiły mały projekt "przypominajkę". W domu podczas przerwy świątecznej zaproponowałam uzupełnienie ćwiczeń na stronach 55, 57 i 59. Zachęcam do udziału w obchodach Wielkiego Tygodnia.

KONKURS KATECHETYCZNY - namawiam dzieci oraz rodziców :) do udziału w konkursie - info na stronie szkoły w zakładce KONKURSY.


Język polski - podczas zajęć świętowaliśmy symboliczną klasową Wielkanoc. Tematem przewodnim lekcji były zwyczaje wielkanocne. Powtarzaliśmy poznane części mowy: czasowniki, rzeczowniki i przymiotniki. Jako zadanie domowe proszę uczniów o dokończenie jednej kartki ksero - ułożenie wyrazów z rozsypanek literowych oraz nauczenie się pięknie czytać wiersz "Na Wielkanoc".

(Wklejam materiały dla uczniów, których nie było na ostatnich zajęciach. W wierszu "Na Wielanoc" proszę podkreślić na czerwono rzeczowniki, na niebiesko czasowniki i na zielono przymiotniki).

Życzę wszystkim dobrego przeżycia Wielkiego Tygodnia oraz pięknych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych. Do zobaczenia 6 kwietnia.

pani Małgosiana-wielkanoc-praca z wierszem
.pdf
Download PDF • 306KB

pisanka - części mowy
.pdf
Download PDF • 569KB

wycinanki-kurczatko-w-pisance-bc
.pdf
Download PDF • 77KB

wielkanoc 1
.pdf
Download PDF • 543KB

85 views

Comments


bottom of page