Zadanie domowe z 14 października

*Podczas katechezy dzieci samodzielnie wykonały swoje kolorowe różańce. Ponieważ trwa październik, który jest miesiącem różańcowym, proszę oczywiście o modlitwę z dziećmi choćby dziesiątką różańca dziennie.

*Na zajęciach z języka polskiego poznawaliśmy nazwy warzyw i owoców. Ćwiczyliśmy rodzaj rzeczownika w oparciu o poznane nazwy warzyw i owoców. Bawiliśmy się również wierszem Brzechwy "Na straganie", organizując mini teatrzyk kukiełkowy :)

Dzieci mogły też dotknąć, popatrzeć, powąchać i oczywiście spróbować różnych pysznych i zdrowych owoców ;)

W domu proszę nauczyć się pięknie czytać tekst "Ogród pełen zdrowia" na str. 79

W książce ćwiczeń uzupełniamy zadanie 4 i 5 na str. 79 oraz zadanie 10 na str. 81

*Proszę nie wykonywać ćwiczeń ze strony 78 - wrócimy do tego podczas oddzielnych zajęć poświęconych opisowi postaci.

21 października weźmiemy udział w akcji "Przerwa na czytanie" - dzieci mogą przynieść do szkoły swoją ulubioną książkę - poświęcimy 15 minut na czytanie, indywidualne lub poczytamy coś wspólnie.

Oczywiście przypominam o koszulkach SZKOLNYCH :)

miłego tygodnia

pani Małgosia