• kornakkatarzyna

Zadanie domowe z 23 wrzesnia

Katecheza

Dzieci otrzymaly nowe podreczniki do religii, z ktorymi wstepnie zapoznalismy sie.

Tematem pierwszej katechezy byl ,,Znak krzyza" i do tego zagadnienia prosze zrobic zadanie domowe.

J. polski

Na temat podrecznikow do j.polskiego otrzymaliscie Panstwo informacje w wiadomosci ode mnie. Na lekcji utrwalilismy i poznalismy (w zaleznosci od tego, czy dziecko chodzilo juz do Zerowki ) literki: A,M,T . Korzystalismy z kserokopii, ktore przygotowalam dla uczniow, a takze pisalismy w zeszytach. Bardzo prosze, aby wszystkie dzieci mialy polskie zeszty w wąska dwulinie, ktore mozna kupic w ksiegarni na Greenpoincie. Na zadanie domowe prosze :

* pokoloruj wklejone do zeszytu obrazki / * niektore dzieci nie mialy zeszytu, o ktorym pisalam w liscie do Panstwa, dlatego czynnosc tą robimy w otrzymanych kserokopiach

* utrwal pisownie poznanych literek łącząc kropeczki

* powtorz wszystkie poznane na lekcji wyrazy, na podstawie obrazkow oraz zapisanych w zeszycie wyrazow

* naucz sie czytac zdania : ,,Tata ma aparat. Ala ma kota. Mama ma maki. '',

ktore dzieci maja w folderze. Przypominam rowniez prosbe, ktora napislam w liscie do Panstwa, aby wszystkie dzieci posiadaly foldery. Rzecza oczywista jest ze slowa : aparat, kota i maki, w tekscie zastapione sa obrazkami .

Z góry dziękuję za wspołpracę oraz cierpliwość.

Powodzenia i do zobaczenia !