top of page
  • wieslawahospod

Zadanie domowe na 22 marca

1.Wykorzystując wyrażenia z ostatniej lekcji , proszę utworzyć zdania złozone , w kórych zawarta będzie maksymalna ilość informacji dotyczących Jana III Sobieskiego ( tak jak ćwiczyliśmy na ostatnich zajęciach).

Budując zdania proszę pamiętać o użyciu rzeczowników z przymiotnikami w poprawnej formie.

Pomocą przy odmianie rzeczowników przez przypadki służyć mogą notatki z wcześniejszych lekcji , tabelka na str.103 oraz wzór na str.113 podręcznika.


2. Ćw. 3 i 4 str.131, ćw. 5 str.132 podręcznika do j.polskiego.


3. Ćw. 1 lub 2 (do wyboru) str.70 , podręcznika do historii.


Wiesława Hospod

65 views

Recent Posts

See All

Zadanie domowe na 12 kwietnia

1.J.POLSKI- -- Proszę nauczyć się bardzo dobrze czytać fragment oraz zapoznać się z całym tekstem " Do sukcesu nie ma drogi na skróty" , str.184-185. --Proszę zastanowić się nad odpowiedziami 1-7 str.

Zadanie domowe na 5 kwietnia

1.J, POLSKI- W ramach powtórki proszę przypomnieć sobie zasady pisowni " nie" z przymiotnikami, rzeczownikami, czasownikami i przyslówkami. Odmiana rzeczownika przez przypadki. Ćw. 1, 2, 3 str.181, 4,

Zadanie domowe na 15 marca

J.POLSKI- 1.Proszę nauczyć się bardzo dobrze czytać fragment tekstu " Z wizytą w Wilanowie ",str.129 2. Proszę zapoznać sie dokładnie z całym powyższym tekstem, 3. Odpowiedzieć na pytania na str. 130

Comments


bottom of page