• wieslawahospod

Zadanie domowe na 1 marca

J. POLSKI-

W nawiazaniu do naszej lekcji dotyczacej zasad pisania OGLOSZEŃ, POZDROWIEŃ i ŻYCZEŃ proszę:

1.Sprawdzić na stronie internetowej www,bazarynka.pl, jakie kategorie ogłoszeń zawiera strona oraz sprawdzić kilka ogłoszeń / zobaczyć jak są one zredagowane.

2.Uczniowie wyjeżdżający na ferie , proszę wysłać z ferii pozdrowienia do koleżanki lub kolegi , w dowolnej formie (pocztówka, SMS, e-mail). Tę samą treść wraz z naglówkiem proszę wpisać do zeszytu.

Uczniowie nie wyjeżdżający , proszę napisać pozdrowienia w zeszycie pamietajac o zasadach.

3. Przeczytać cały tekst "Lipy kwitną " str.108 . Nauczyć sie bardzo płynnie czytać dwa pierwsze akapity.

Uczniów zgłoszonych do konkursów : " Bo lubię język polski" i " Być Polakiem " , proszę o jak najszybsze rozpoczęcie przygotowań .

Życzę wszystkim dobrego wypoczynku !

Wiesława Hospod

75 views0 comments