top of page
  • Agnieszka Kumorowska

Praca domowa dla klasy 4b na 27 stycznia.

W ostatnią sobotę świętowaliśmy w szkole Dzień Babci i Dziadka,(odbyła się krótka akademia w kościele) oraz Dzień pizzy :) rozstrzygnęliśmy także ( zaległy :) konkurs dyniowy :):) Gratulacje dla zwycięzców :)

Na ostatniej lekcji pisaliśmy dyktando z "ó"wymiennym. Uczyliśmy się o czasach czasownika ( cz.przyszły, cz.terażniejszy, cz. przeszły) oraz zasad pisowni "nie" z czasownikami. Robiliśmy ćwiczenia ze str.86-89.


Proszę ;

  1. Zrobić ćwiczenia 5-8 str. 89-90- ćwiczeniówka.

  2. Wybrać jeden z trzech paragrafów opowiadania str.111 i nauczyć sie czytać.

paragrafy :

1. ( Wędrówka......................................dzikie zwierzęta.)

2. (Zaprosili mnie.............................................do ataku.)

3. ( Byłem pełen podziwu.....................w dalszą podróż.)


Pozdrawiam:)

p.Agnieszka


39 views

Recent Posts

See All

Praca domowa dla klasy 4 b na 20 stycznia.

Na ostatniej lekcji przerabialiśmy czytankę ze str 103. Powtarzaliśmy nazwy pór roku, dni tygodnia i nazwy miesięcy. Uczyliśmy się tworzyć rodziny wyrazowe oraz wyrazy pochodne. Ćwiczyliśmy odmianę cz

bottom of page