top of page
  • Agnieszka Kumorowska

Praca domowa dla klasy 4b na 23 marca.

Na ostatniej lekcji omawialiśmy czytankę pt." I kto by pomyślał"- str.135. Uczyliśmy się o naszym znanym Polaku - Mikołaju Koperniku oraz o jego słynnym odkryciu.

Z garmatyki przerabialiśmy ćwiczenia ze stron 123-127 oraz poznawaliśmy kolejne zasady pisowni "rz".


Proszę:

  1. Przygotować się do dyktanda z podanych wyrazów ( wrazy te można też znależć w ćw.1, str.124). grzebień, grzyby, grzeje, grzech, wrzos, wrzesień, wrzucać, brzeg, brzuch, brzydki, dobrze, trzeba, trzymać, powietrze, potrzebny, trzy, drzewo, drzwi, obejrzeć, krzyczeć, przed, przygoda.

  2. Napisać w zeszycie, co oznacza słynne zdanie o Mikołaju Koperniku : "Wstrzymał Słońce , ruszył Ziemię, polskie go wydało plemię"-( rozmawialiśmy i wajaśnialiśmy to na lekcji:). Pozdrawiam :) p.Agnieszka

59 views

Recent Posts

See All

Praca domowa dla klasy 4b na 16 marca.

Proszę: Nauczyć się czytać fragment na czas, str 135. Poszukać w internecie informacji o Mikołaju Koperniku i napisać kim był i jakiego dokonał odkrycia. Pozdrawiam :) pani Agnieszka

Comments


bottom of page