top of page
  • Agnieszka Kumorowska

Praca domowa dla klasy 4b na 23 marca.

Na ostatniej lekcji omawialiśmy czytankę pt." I kto by pomyślał"- str.135. Uczyliśmy się o naszym znanym Polaku - Mikołaju Koperniku oraz o jego słynnym odkryciu.

Z garmatyki przerabialiśmy ćwiczenia ze stron 123-127 oraz poznawaliśmy kolejne zasady pisowni "rz".


Proszę:

  1. Przygotować się do dyktanda z podanych wyrazów ( wrazy te można też znależć w ćw.1, str.124). grzebień, grzyby, grzeje, grzech, wrzos, wrzesień, wrzucać, brzeg, brzuch, brzydki, dobrze, trzeba, trzymać, powietrze, potrzebny, trzy, drzewo, drzwi, obejrzeć, krzyczeć, przed, przygoda.

  2. Napisać w zeszycie, co oznacza słynne zdanie o Mikołaju Koperniku : "Wstrzymał Słońce , ruszył Ziemię, polskie go wydało plemię"-( rozmawialiśmy i wajaśnialiśmy to na lekcji:). Pozdrawiam :) p.Agnieszka

62 views0 comments

Recent Posts

See All

Praca domowa dla klasy 4b na 1 czerwca.

Proszę; 1. Nauczyć się czytać rymowany wierszyk z ''ch'- Gramatyka , str.158 2.Zrobić ćwiczenia; ćw.2, str.162 / ćw.4, str.164 / ćw.7, str.166 i ćw.1, str.167- Gramatyka. Pozdrawiam :) p.Agnieszka

Praca domowa dla klasy 4b na 18 maja.

Proszę: Wybrać i nauczyć się czytać jeden dowolny paragraf z czytanki pt. '' Serce Matki '' , str.170-171 . Napisać w zeszycie - ''Moje wymarzone wakacje"- jak wyglądałyby twoje wymarzone wakacje? Gra

Praca domowa dla klasy 4b na 11 maja.

Proszę ; 1.Przeczytać czytankę str.154-155 i nauczyć się czytać fragment na czas. 2.Opisać w zeszycie ( swoimi słowami - nie przepisywać z książki ) obrazek ze str.154 - (kto jest na obrazku?, opisać

Commentaires


bottom of page