KONKURS KOŁA PRZYJACIÓŁ FUNDACJI JANA PAWŁA II

Pod patronatem

ks. bp. Witolda Mroziewskiego

„Musicie od siebie wymagać,

nawet gdyby inni od was nie wymagali”

Regulamin Konkursu

Papieski Konkurs na 100 – lecie urodzin św. Jana Pawła II organizowany jest przez Koło Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Nowym Jorku.

Formuła

Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-VIII programów katechetycznych działających przy polskich parafiach w Nowym Jorku. Konkurs jest jednoetapowy. Pracę konkursową wykonuje dziecko. Do konkursu można zgłaszać wyłącznie prace autorskie, dotychczas niepublikowane i niezgłoszone do innych konkursów.

Kategorie:

KONKURS PLASTYCZNY

KONKURS POETYCKI NA NAJCIEKAWSZY WIERSZ O JANIE PAWLE II

Kryteria oceny prac konkursowych

Komisja konkursowa będzie oceniać prace spełniające wymienione w regulaminie warunki według kryteriów:

1. Poprawność stylistyczna

2. Długość wiersza

3. Poprawność ortograficzna i interpunkcyjna

4. Zgodność z tematem konkursu

5. Zastosowanie środków stylistycznych

6. Walory oraz oryginalność formy poetyckiej

Terminarz konkursu

Termin dostarczania prac: 7 kwietnia 2020 do parafii św. Krzyża (61-21 56 Road, Maspeth NY 11378)

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom nastąpi w maju. Dokładna data będzie podana w późniejszym terminie. Laureaci konkursu z poszczególnych kategorii wiekowych otrzymają nagrody rzeczowe. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na uroczystym bankiecie Koła Przyjaciół Fundacji Jana Pawla II w Nowym Jorku. Wszystkie prace będą honorowo zaprezentowane na stronie internetowej fundacji.

Ochrona danych osobowych i własności intelektualnej Uczestnik konkursu oraz rodzic/opiekun biorąc udział w konkursie wyrażają równoznacznie zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach konkursowych i tylko przez organizatora konkursu.

Postanowienia końcowe

Dostarczone prace na konkurs nie będą zwracane autorom. Opinie o poszczególnych pracach konkursowych nie będą udostępniane. Komunikat zawierający informację o wynikach konkursu zostanie opublikowany m.in. na stronie internetowej

Koła Przyjaciół Fundacji Jana Pawla II w Nowym Jorku po uroczystym wręczeniu nagród.

Bliższych informacji o konkursie udziela:

Krzysztof Gospodarzec – 631-875-8413

Katarzyna Ziółkowska – 347-678-3811

Ewa Bałdyga - 646-309-1245

Koordynatorzy programów katechetycznych odpowiedzialni są za zebranie wszystkich prac na terenie parafii i dostarczenie ich do sekretariatu parafii św. Krzyża na Maspeth w wyznaczonym regulaminem terminie.

Wymogi Formalne Konkursu Plastycznego

- Praca jest zgodna z tematem konkursu

- Praca powinna być podpisana na odwrocie i zawierać następujące informacje: imię i nazwisko dziecka, tytuł pracy, imię i nazwisko (imiona i nazwiska) członków rodziny współtworzących pracę, telefon kontaktowy oraz adres mailowy.

Forma pracy konkursowej

• Technika plastyczna: dowolna.

• Format prac: karta A4, papier techniczny – Brystol

Kryteria oceny prac konkursowych

• Zgodność z tematem konkursu,

• Walory oraz oryginalność formy artystycznej

• Estetykę praz ogólny wyraz artystyczny wykonania

• Indywidualne wykonanie pracy przez dziecko.

Wymogi Formalne Konkursu Poetyckiego

• Praca jest godna z tematem konkursu

• Praca powinna być podpisana na odwrocie i zawierać następujące informacje: imię i nazwisko dziecka, tytuł pracy, imię i nazwisko rodzica/opiekuna,telefonkontaktowy

oraz adres mailowy.

Forma pracy konkursowej

• Technika poetycka: dowolna.

• Format prac: karta A4

• Wiersz powinien być w formie drukowanej, a nie pisemnej

Informacje ogólne:

W skład komisji konkursowej wchodzą przedstawiciele Koła Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Nowym Jorku oraz zaproszeni eksperci. Rodzice dzieci (ich opiekunowie prawni) zobowiązani są do dokładnego zapoznania się z niniejszym regulaminem. Uczestnictwo w konkursie oznacza pełną akceptację warunków regulaminu. Udział w konkursie jest nieodpłatny. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży (do lat osiemnastu).

Cele konkursu

1.  Przybliżenie dzieciom postaci Jana Pawła II z okazji 100 rocznicy urodzin papieża.

2.  Pielęgnowanie pamięci o Ojcu Św. w naszych rodzinach oraz wychowanie dzieci w duchu wartości głoszonych przez św. Jana Pawła II.

3.  Rozwijanie inwencji twórczej oraz kreatywności dzieci, kształtowanie wrażliwości artystycznej i estetycznej.

4.  Kształtowanie postaw sprzyjających poszanowaniu zasad uczciwej rywalizacji

5.  Prezentacja plastycznej twórczości dzieci w środowisku lokalnym

6.  Integracja wokół wartości wychowawczych zawartych w papieskim nauczaniu.

7.  Budowanie rodzinnych więzi międzypokoleniowych poprzez wspólne działanie plastyczne z pomocą rodziców, dziadków, rodzeństwa.

Konkurs organizowany jest w trzech grupach wiekowych:

- kategoria wiekowa – klasy I-III (tylko konkurs plastyczny)

- kategoria wiekowa – klasy IV – VI (konkurs plastyczny i poetycki)

- kategoria wiekowa – klasy VI – VIII (konkurs plastyczny i poetycki)

Pierwszy etap konkursu przebiega w macierzystych placówkach katechetycznych (parafiach), które do etapu międzyszkolnego wysyłają maksymalnie 3 prace z każdej kategorii wiekowej.