IMG_9051.jpg

Pragniemy poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki". Tegoroczna edycja projektu ma zasięg międzynarodowy i skierowana jest do uczniów klas I-III. Jest to druga już edycja projektu i w tym roku jego autorka, którą jest pani Honorata Szanecka - nauczyciel i dyrektor szkoły podstawowej w Klonowie - postawiła na ekologię. Patronat nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Poprzez czytanie wybranych lektur, dzieci zgłębią wiedzę na temat globalnego ocieplenia i jego wpływu na naszą planetę.

W roku szkolnym 2020/2021 postacią przewodnią po projekcie jest mała chmurka Tosia, która ukaże dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęci uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej. Wszystko będzie spójne z czytaną lekturą.

W projekcie pojawią się trzy moduły, z których każdy będzie bezpośrednio związany z porą roku (jesień, zima, wiosna).

Udział w projekcie jest wspaniałą okazją do rozwijania kompetencji kluczowych u uczniów, dlatego cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły przystąpili do projektu – udział w tegorocznej edycji bierze klasa 2, której wychowawczyni – pani Małgosia Skrodzki - wprowadziła tę edycję projektu jako innowację pedagogiczną w swojej klasie.

Dzieci wybrały już lekturę - będą w module jesiennym omawiać „Drzewo życzeń”, piękną książkę autorstwa Katherine Applegate. Dzieci wykonały już swoje tkz. Lekturniki, w których powstawać będą sprawozdania, zapoznały się z Tosią, która będzie ich przewodniczką po krainie drzew, śniegu i słońca. 10 października uczniowie klasy 2 z grupy B posadzili też malutkie drzewko przed naszą szkołą, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Drzewa i na dobry początek swojej czytelniczo-ekologicznej podróży. Życzymy Wam kochani drugoklasiści wspaniałej zabawy!

Czytam z klasą lekturki

spod chmurki