top of page

SPOTKANIE Z PIERWSZĄ DAMĄ RP

Jak zapewne wszyscy wiedzą, od niedzieli 22 września przebywała w Stanach Zjednoczonych Para Prezydencka, Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda. 

Pisaliśmy już o niedzielnym spotkaniu z Polonią w New Britain, gdzie z rąk prezydenta Andrzeja Dudy odznaczenie otrzymała m.in. nasza Pani Dyrektor. W poniedziałek natomiast, 23 września Pierwsza Dama spotkała się w siedzibie Konsulatu Generalnego RP na Manhattanie z uczniami i nauczycielami niektórych szkól polonijncyh.

Wśród uczniów i pedagogów byli też reprezentanci naszej PSS p.p. św. Cyryla i Metodego.

Pierwsza Dama dołączyła do uczniów i nauczycieli czytających wspólnie nowelę “Sachem” Henryka Sienkiewicza, lekturę należącą do tegorocznej, ósmej już edycji Narodowego Czytania. Podczas spotkania w Konsulacie oprócz wspólnego czytania ogłoszono również rozpoczęcie inicjatywy charytatywnej “Wagon Dobroczynności”. To nowy projekt “Rodziny Polonijnej”, który wspierać będzie dzieci chore, przebywające w szpitalach czy pochodzące z ubogich rodzin. Pani Agata, jak zawsze z radością, włączyła się w akcję, dziękując za wszystkie dotychczasowe działania i zapraszając młodzież do Pałacu Prezydenckiego.

bottom of page