• Małgorzata Skrodzki

Zadanie domowe z 18 maja

Religia - na ostatniej katechezie zrobiliśmy sobie powtórkę z poznanego materiału. Przerobiliśmy podręcznik. To była nasza ostatnia katecheza. Proszę zajrzeć do tabelki ocen na ostatniej stronie w książce i będzie wiadomo, nad czym należy pracować podczas wakacji. Drodzy Rodzice, bez Waszej pomocy i zaangażowania dzieci nie nauczą się same tych modlitw.

Język polski - na ostatniej lekcji sprawdzaliśmy swoje wiadomości o Polsce, cały czas ćwiczymy też części mowy - idzie nam coraz lepiej :)

W domu proszę zrobić zadania, które uczniowie dostali na kartkach ksero.

Tekst o wakacjach - uczymy się go czytać; wybieramy odpowiedni tytuł, wycinamy i wklejamy w miejsce tytułu, to samo z odpowiednią ilustracją. Wycinamy tekst po przerywanej linii i wklejamy go do zeszytu. Na drugiej kartce zaznaczamy tylko prawidłowe odpowiedzi. Na pytania 1-3 odpowiemy ustnie w klasie. Do zeszytu wklejamy dwa zdania ułożone z rozsypanki wyrazowej.

Zróbcie również zadania do fragmentu książki "Nasza mama czarodziejka". Kartka ksero; strony 12-13 z czasopisma "Kumpel dla Polonii".

Załączam plik z całym numerem gazetki.

W klasie zrobiliśmy strony 4-5 oraz 10-11 - nieobecni na zajęciach uczniowie mogą to uzupełnić.

KumpelDlaPolonii_3_2024
Download PDF • 12.53MB

24-25 maja nie ma zajęć w polskiej szkole ze względu na Memorial Weekend. Życzę wszystkim miłych wyjazdów i bezpiecznego wypoczynku.

Do zobaczenia 1 czerwca na naszych ostatnich zajęciach.

pani Małgosia

czytanka-wakacje (2)