• kornakkatarzyna

Zadanie domowe z 13 i 20 listopada dla gr. A oraz B

J. Polski 1. Ułóż w zeszycie do j. polskiego zdania ze związkami frazeologicznymi podanymi w cwiczeniach str. 9 . Omawialismy ich znaczenie na lekcji.

2. Przepisz zdania do zeszytu wypisując słownie wszystkie daty i cyfry : a). W tym roku klendarzowym , 3 listopada 2020 odbyły się wybory prezydenckie w USA. b ) Tomek urodził się w 2003 roku i ma dopiero 17 lat, wiec nie mógł wziąć udziału w wyborach, mimo wielkich chęci. C) . W głosowaniu wzięła udział jego mama i tata . Oboje urodzili sie w 1975 r. d). Wszyscy........ (3) oczekują na oficjalne wyniki wyborów. e). Nowy prezydent odbędzie reprezentował Stany Zjednoczone do 2024 roku.

3. Przedstaw wady i zalety noszenia mundurków szkolnych . Na ich postawie oraz swoich upodobań wyraź czy jesteś za lub przeciw ich ubieraniu w środowisku szkolnym.

(100 slów) Historia Na podstawie ostatniej lekcji str. 19-23 * zapisz w zeszycie wszystkie najwazniejsze osoby, które przyczyniły sie do rozwoju kraju w Królestwie Polskim powstałym w 1815 r. * zapisz również najwżniejsze zabytki kultury wybudowane w tym czasie Dla chetnych ! Możecie drodzy uczniowie wymienić wiecej informacji korzystajac z wikipedii.

Przypominam Wam rowniez o corocznej akcji ,,DAR SERCA'' , ktora w tym roku trwa do 15 grudnia .

Powodzenia !

Kochani,

Wszystkiego dobrego z okazji Święta Dziękczynienia !

Życzę Wam dobrego wypoczynku, milego czasu z rodziną i przyjaciółmi oraz samkołyków :))


Katarzyna Kornak

87 views

Recent Posts

See All

Praca domowa dla grupy 2 na 30 stycznia

Proszę zrobić ćwiczenia w książce z ćwiczeniami: 5/ 169 8/171 4/173 Załączam pdf dla Mai :) Jeśli nie będziesz mogła wydrukować. Nic nie szkodzi, wpisz wszystko do zeszytu. Hasła krzyżówki również. Hi

Grupa A - praca domowa z 23 stycznia

Na zajęciach dzieci poznały kolejny dwuznak - dż. Ćwiczyły odróżnianie pisowni i dźwięków „dż” oraz „drz”. Skończyliśmy też naszą pierwszą lekturę! „Drzewo życzeń” przeczytane, lekturniki uzupełnione,

Copyright © 2018 Ordon Enterprises LLC. Polska Szkoła Sobotnia przy Parafii Św. Cyryla i Metodego. All rights reserved.