top of page
  • Writer's pictureklkochanek

Zadanie domowe na 18 listopada

Witam!


Historia

Czym jest dla Ciebie niepodleglosc?(zadanie pisemne na kartkach )


Religia -str.19 ,cw1 i 2


J.polski-czytanka str.56 (ta sama jak w zeszlym tygodniu)


str.59,cw 1i 2

str.60 cw,4 (Bedzie rowniez dyktando z tego cwiczenia )Rozpoczynamy akcje Dar serca na takich samych zasadach,jak w ubieglym roku.Przynosimy nowe ubrania,buty ,przybory szkolne do wychowawcow ,a po lekcjach wychowawcy przekazuja dyrekcji.Akcja juz sie rozpoczela i trwac bedzie do 31 grudnia.dziekuje ,


p .Kazia


Szanowni Państwo!

Zapraszamy na niezwykły film w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku!

Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu dokumentalnego „Jutro czeka nas długi dzień” w reżyserii Pawła Wysoczańskiego. Pokaz odbędzie się dnia 21 listopada 2022, o godzinie 19:00 w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku (233 Madison Avenue, New York, NY 10016).

Dodatkowo, po pokazie filmu odbędzie się spotkanie z reżyserem i możliwość rozmowy o filmie i jego produkcji.

Film opowiada o pani Helenie Pyz, misjonarce i lekarce prowadzącej ośrodek wychowawczo-leczniczy dla trędowatych oraz ich rodzin w Jeevodaya (Indie). Pomimo swojego wieku i postępującej choroby bohaterka filmu nie chce skapitulować ponieważ czuje, że tylko ona dostrzega sens działalności ośrodka oraz jego bezinteresowny charakter.

Osoby chętne do udziału w pokazie filmu, prosimy o potwierdzenie swojej obecności na adres: ny.publicaffairs@msz.gov.pl

Z poważaniem,

Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku

233 Madison Ave (Jan Karski Corner)

New York, NY 10016

(646)237-2100

83 views

Recent Posts

See All

Dobry wieczor , J.polski str.133, cw.3 str.135,cw 1 i 2 Do przeczytania str.137 Religia str.56 Historia str.61 cw. 7 Dziekuje,

Dobry wieczor , J.polski Prosze przeczytac czytanke ze str.128 str.127,cw.1 i 2 str.131,cw.4 Geografia Zadanie domowe str.56 .cw.1 i 2 Religia Wypisz stacje Drogi Krzyzowej. 17 marca -Droga Krzyzowa w

Witam! j.polski Prosze napisac charakterystyke jednej postaci z lektury pt" Katarzyny Wasilkowskiej" lub Prosze napisac charakterystyke porownawcza Aleksandry przed i po uzaleznieniu od komputera. L

bottom of page