• kornakkatarzyna

zadanie domowe dla grupy A z 5- go lutego

Historia :

Praca domowa do tematu ,, Emigracja po powstaniach " str, 38 - 42. Odpowiedz pisemnie w zeszycie na ponizsze zagadnienia :

1. Opisz glowna przyczyne dlaczego Polacy emigrowali po powstaniu listopadowym i styczniowym i gdzie.

2. Kogo nazywano ,, rycarzami wolnosci '' i dlaczego.

3. Kim byli emisariusze.

4. Wymien imiona i nazwiska wybitnych pisarzy i artystow z tamtych lat .

5. W jakich panstwach walczyli Polacy gloszac haslo ,, Za wasza wolnosc i nasza ".

J.polski :

1. cw. 7-8, str. 6 w zeszycie cwiczen

2. cw. 10-13, str. 7 w zeszycie cwiczen

3. Praca pisemna ,,Opisz swoja ulubioną porę roku ''. ( np. czym zachwyca cię przyroda w tym czasie , co lubisz wtedy robic najbardziej itd...)

minimum 60 slow

Informacje :

* Wiadomosc od ks. Slawka , cwiczenia z relgii mozna odbierac z plebanii.

* Zachecam Was do wziacia udzialu w konkursach !!!

* 19 lutego o 6 pm, obeda warsztaty online, na ktore zapraszamy uczniow oraz rodzicow .

Temat spotkania ,, Historia amerykanskiej polonii i polskich osad w USA " .

Prosimy o wyslanie zgloszenia na adres : rochocka@aol.com