• kornakkatarzyna

zadanie domowe dla gr A z 22 stycznia oraz grupy B z 29 stycznia .

Zadanie domowe z podzialem na grupy !!!Grupa A

Geografia : a). Odszukaj angielskie nazwy polskich drzew i wpisz do cwiczen str. 65 i 66. b). Cw. ,, Bociek Polak " str. 67 -68 J. Polski : a). Cw. 6 i 7 str.8 w podreczniku b). Cw. 1 i 3 str.9 w podreczniku c). Cw. 4 str. 5 w zeszycie cwiczen

d). powtórz zapisane w zeszycie zasady pisowni ,, ó " oraz ,, u " do zapowiedzianego sprawdzianu, ktory bedzie w najblizszy piatek .

Grupa B


Geografia : a).Odszukaj angielskie nazwy polskich drzew i wpisz do cwiczen str. 65 i 66. b). Cw. ,, Bociek Polak " str. 67 -68 J.polski :

a). Cw. 6 i 7 str.8 w podreczniku b). Cw. 2 i 3 str.9 w podreczniku c). Cw. 4 str. 5 w zeszycie cwiczen Prosze przypomniec sobie i wpisac do zeszytu zasady pisowni ,, u "

Przygotuj sie takze do zapowiedzianego sprawdzianu z pisowni ,, ó " oraz ,, u " . a). - piszemy w zakonczeniach : - un ( opiekun, zwiastun) - unek ( rachunek, rysunek) -unka ( opiekunka, piastunka) - uchna ( córuchna , matuchna ) - utki( milutki , skromniutki) - uszka ( piluszka , poduszka) - uszek( staruszek , kożuszek) - uch ( leniuch, maluch) - ula ( matula, babula ) - ulka ( brzydulka, babulka ) - ulec ( budulec , hamulec ) - us ( dzikus, całus, luksus ) b). - piszemy w zakonczeniach czasownikow : - uję ( rysuję , buduję ) - ujesz ( rysujesz, budujesz ) - uje ( rysuje , buduje) c). w wiekszosci wyrazow polskich np: autor audycja biurko bluzka burza drużyna duży głuchy gumka kaluża kultura lektura pauzar

reguła rzut trudny wujek wzdłóż żubr żurek d). prawie zawsze na poczatku np: urlop uniwersytet uniform ultimatum uniwersalny ubiór ucho uczeń układ ulewny uczciwy ucieczka urząd urwać *Z wyjatkiem rodziny wyrazow osiem ( ósmy , òsemka itp ... i ów ( ówczesny, ówdzie itp... ) piszemy ,, ó". e) zawsze na koncu wyrazu: - po cichu - po polsku - w koncu - pomału - domu - rozumu - śniegu - chłopcu - małemu - synku! Do zobaczenia !

83 views

Recent Posts

See All

zadanie domowe dla grupy B z 24 kwietnia

1. cw. 1- 10 str. 11 ( w cwiczeniach ) 2. cw 3- 7 str. 24 ( w podreczniku ) 3. Powtorz zasady pisowni ,, rz ", utrwalone na lekcji. 4. Moim ulubionym filmem jest .... Napisz wypracownie ( 100 slow)

zadanie domowe dla grupy A z 17 kwietnia

1. cw. 1- 10 str. 11 ( w cwiczeniach ) 2. cw 5 - 7 str. 24 ( w podreczniku ) 3. Powtorz zasady pisowni ,, rz " utrwalone na lekcji 4. Moim ulubionym filmem jest .... Napisz wypracownie ( 100 slow)