• Magdalena Slaski

zadanie domowe - 28 marca

Witam Was wszystkich bardzo serdecznie, wciąż czekam na projekty z deklinacją. Mam nadzieję, że otrzymam je wkrótce.

NASZA KLASA ORGANIZUJE DZIŚ PIKNIK

Piknik- wycieczka poza miasto połączona z zabawą i zjedzeniem zabranej ze sobą żywności ( źródło - www.sjp.pwn.pl)

Dzisiejsze zadanie domowe będzie polegało na:

1. zrobieniu quizu, który znajduje się na str. 112 w książce" Junior".

2. uzupełnieniu ćw. 4 str. 112 - "Junior". Słownictwo w ćwiczeniu dotyczy pikniku. Znajdziecie je na ilustracjach. ( ognisko, kiełbaski, jagody, grzyby, pływać łódką, łowić ryby, grać na gitarze, śpiewać piosenki, koszyk piknikowy, chleb, bułki, szynka, ser, pomidory, ogórki, papryka, arbuz, winogrona, maliny, truskawki, czereśnie, wędka, las, nóż, talerze, sztućce)

Proszę też o zrobienie ogłoszenia ( mini projektu) z informacją o pikniku organizowanym dla naszej 5 klasy. W ogłoszeniu muszą się zaleźć następujące informacje:

1. dzień

2. godzina

3. miejsce

4. co planujecie jeść?

5. co planujecie robić - gry, zabawy...?

Projekt/ogłoszenie o pikniku proszę zrobić w zeszycie. Wyślijcie mi proszę zdjęcia Waszej pracy - stronę z książki i ogłoszenie.

Drodzy Uczniowie, Rodzice, po przemyśleniu sądzę, że byłoby dobrze gdybyśmy mogli spotkać się na Zoom w przyszłą sobotę 4 kwietnia o godz. 1 p.m. Ułatwiłoby nam to pracę... Spotkania nasze odbywałyby się co dwa tygodnie o tej samej godzinie - 1p.m. Będę informować Waszych Rodziców przed spotkaniem wysyłając ID na Zoom.

Proszę pisać do mnie w razie jakichkolwiek pytań. Spotkania będą trwały nie dłużej niż 40 minut.

Pani Magda