• gosiak1371

Zadanie Domowe 1/13

Prosze zrobic cwiczenia G-4, G-5 i G-6 ze strony 67 i 68 i cwiczenie 3 ze strony 75

Przeczytac tekst "O Zachowaniu sie przy stole" ze strony 86 i napisac krotko (10-20 zdan)

jakie jest przeslanie tego tekstu.

Przypominam rowniez tym ktorzy zobowiazali sie do zrobienia kartek z zyczeniami dla osob ocalalych z Holokaustu o przyniesienie ich w Piatek .

Kartki powinny byc przygotowane w jezyku polskim i angielskim z rysunkami symbolizujacymi w waszych oczach pojecie Pokoju i Wolnosci (moze byc pare zdjec zamiast rysunkow). Postarajcie sie zeby te kartki byly optymistyczne i wesole z pozdrowieniami i zyczeniami zdrowia.

Tekst ponizej podaje jako sugestie i zachecam was zebyscie dodali cos od siebie.

Serdeczne Pozdrowienia i Zyczenia Zdrowia

Pragniemy pokoju na Swiecie

Chcemy wszyscy wychowywac sie bez wojny i zyc w pokoju.

Pamietajcie ze kartki powinny byc w imieniu calej klasy, czyli

Klasa 10

Polska Szkoła Sobotnia przy Parafii Św. Cyryla i Metodego