• Małgorzata Skrodzki

Witam uczniów klasy 12

Praca domowa z 2 października dla wszystkich (grupa A i grupa B)

* Przypominam,że na pierwszych zajęciach zapoznaliście się ze Stefanem Żeromskim, naszym niedoszłym Noblistą :)

(podręcznik literacko-językowy strony 19 - 22)

* Proszę uzupełnijcie tabelkę na stronie 21 - czytaliśmy wszystkie te informacje na lekcji.

Proszę też uzupełnić ćwiczenie 3 na stronie 22 - w klasie zrobiliśmy to ustnie.

Wszystkie zadania domowe będą oceniane.

* Zaczęliśmy omawiać "Przedwiośnie" - strony 29-32. Będziemy kontynuować ten temat.

Opowiadałam Wam na zajęciach fabułę powieści, ale zachęcam, żebyście pośwęcili jeszcze 15 minut i wsłuchali się w streszczenie - pomoże to Wam lepiej zrozumieć wszystkie zawiłości opisane przez Żeromskiego i ułatwi Wam odbiór filmu, którego projekcję obiecałam :) Pamiętamy, że będzie to adaptacja, nie ekranizacja powieści - mówiliśmy o tym w klasie.

* Przypominam, że 9 października na zajęcia na godzinę 6 pm przychodzi grupa B - Adam, Marysia, Ola Ł., Łukasz, Julia, obie Zuzanny :), Damian i Nicole.

* Proszę, żeby wszyscy mieli podręcznik do języka polskiego i geografii oraz zeszyty!

Do zobaczenia na zajęciach

pani Małgosia