• Małgorzata Skrodzki

Praca domowa z 17 października (dla grupy A) i z 24 października (dla grupy B)

Na katechezie rozmawialiśmy o Matce Bożej i o różańcu, który w szczególny sposób powinniśmy odmawiać w październiku. Dzieci zrobiły swoje własne różańce :)

W domu proszę, aby wykonały w swoich nowych książeczkach do religii zadanie 1 i 2 ze strony 69.

Na języku polskim ćwiczyliśmy użycie liter ś i si. Dzieci uzupełniły ćwiczenia na str.42 -43, zrobiły lapbooki "kogo śledzi ślimak?" - proszę dokończyć w domu, ćwicząc przy okazji czytanie wszystkich wyrazów z ś i si. Był też czas na zabawy w ramach obchodów Polonijnego Dnia Dwujęzyczności.

Praca domowa: Nauczyć się czytać tekst "Piknik" ze strony 41 oraz uzupełnić ćwiczenia białe na stronach 38 i 39.

Przypominam też o konkursach plastycznych (biało-czerwona i konkurs o papieżu). Można jeszcze przynosić prace na następne zajęcia.