• Agnieszka Kumorowska

Praca domowa na 5 października

Na lekcji omawialismy czytanke - “ Król Maciuś I “ oraz zapoznalismy się z sylwetka Janusza Korczaka. Dzieci pisaly tez dyktando ( oddaly zeszyty do sprawdzenia ).

Z gramatyki przerabialismy rozdzial 3 ( podzial wyrazu na głoski, sylaby / znaki interpunkcyjne).

Praca domowa:

1.Na podstawie tekstu piosenki pt.” Ballada o Starym Doktorze”-( dzieci dostaly kopie, słuchały też tej piosenki w klasie) - napisac kilka zdań o Januszu Korczaku/ jakim był człowiekiem, jak traktował dzieci. ( na kartkach)

2.Zrobic ćw.7 i 8 str. 19 - ćwiczeniówka..

3.Przeczytać czytankę str.27 , nauczyć sie czytać tylko fragment podpisany “ czytanie na czas “ ( bedziemy czytać ten fragment na czas).

:)