top of page
  • Małgorzata Skrodzki

Praca domowa na 5 listopada

religia

Na katechezie rozmawialiśmy oczywiście z okazji listopadowych świąt o Dniu Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym. Lekcja 7 na str.14

W domu proszę uzupełnić ćwiczenia na stronie 15.

piosenka - https://youtu.be/Ha8f5amqPxA

język polski

Na zajęciach poznawaliśmy literę Ss. Poświęciliśmy też dużo czasu na rozmowę o ważnych datach - 1 i 2 listopada. Jako pracę domową zadałam tylko pokolorowanie książeczki o Wszystkich Świętych, którą każde dziecko dostało na zajęciach (dzieci, które nie były na zajęciach proszę o uzupełnienie w domu strony 16 w ćwiczeniach, a wklejki do zeszytu wyślę na email)

Proszę też, aby dzieci nauczyły się piosenek na ślubowanie oraz swoich ról, które wysłałam tydzień temu i które mają też wklejone na końcu zeszytu.

Na najbliższych zajęciach zrobimy już próbę w kościele. Bardzo proszę dopilnować dzieci i ćwiczyć przydzielone teksty.

filmik, który oglądaliśmy na zajęciach - https://youtu.be/jYqmxruxJME


- w imieniu wychowawczyń klasy 3 chciałabym też zaprosić chętne dzieci do udziału w spotkaniu z wierszami Tuwima i Brzechwy. Chętne dzieci proszone są o wybranie ulubionego wiersza jednego z dwóch podanych autorów i zgłoszenie chęci udziału w spotkaniu, które odbędzie się 3 grudnia o godzinie 1 w górnym kościele. Panie odpowiedzialne za to wydarzenie proszą o wcześniejsze zgłoszenie tytułu w celu wybrania i sprawdzenia, czy recytowane wiersze nie będą sie powtarzać :)

Odważne i chętne dzieci namawiam do udziału w spotkaniu recytatorskim!

75 views
bottom of page