• magdaslaski5

Praca domowa na 22 stycznia

Na następnych zajęciach będzie krótki sprawdzian sprawdzający wiedzę uczniów dotyczącą:

- liczb w j. polskim ( l. pojedynczej , l. mnogiej )

- czasów ( teraźniejszy, przyszły , przeszły)

- rodzajów w l. pojedynczej ( r. męski, żeński, nijaki)

- rodzajów w l. mnogiej ( r. męskoosobowy i niemęskoosobowy) na zajęciach tłumaczyłam różnicę :)


Proszę pouczcie się odmiany i nazw wszystkich liczb, czasów, rodzajów. Tak jak jest w tabeli na stronie 85 ( czasownik być) Czasowniki, które mogą wystapić na sprawdzianie to: być, kupić, tańczyć, oglądać, spać, rysować.

33 views

Recent Posts

See All

W sobotę rozpoczeliśmy omawianie nowej lektury - "Mirabelki" Cezarego Harasimowicza. Słuchaliśmy audiobooka z początkowymi stronami książki. Proszę, aby każdy z uczniów przygotował kilka zdań na temat

Historia: ćw. 6 str. 87 ( opis stroju XV wiecznego rycerza) Geografi: Co Ci się bardziej podoba wieś czy miasto? ( 5 zdań)