• magdaslaski5

Praca domowa na 22 stycznia

Na następnych zajęciach będzie krótki sprawdzian sprawdzający wiedzę uczniów dotyczącą:

- liczb w j. polskim ( l. pojedynczej , l. mnogiej )

- czasów ( teraźniejszy, przyszły , przeszły)

- rodzajów w l. pojedynczej ( r. męski, żeński, nijaki)

- rodzajów w l. mnogiej ( r. męskoosobowy i niemęskoosobowy) na zajęciach tłumaczyłam różnicę :)

Proszę pouczcie się odmiany i nazw wszystkich liczb, czasów, rodzajów. Tak jak jest w tabeli na stronie 85 ( czasownik być) Czasowniki, które mogą wystapić na sprawdzianie to: być, kupić, tańczyć, oglądać, spać, rysować.