• Magdalena Slaski

Praca domowa na 26 października

Proszę przeczytać tekst "Moja rodzina" i odpowiedzieć na pytania pod tekstem (1-6) . Proszę nic NIE PISAĆ, tylko przygotować te odpowiedzi ustnie. Będziemy w klasie wspólnie odpowiadać pisemnie na pytania pod tekstem.

Jako drugie zadanie proszę wykonać następujące ćwiczenie:

- utwórz, napisz poprawnie zbudowane zdanie , w którym użyjesz jak najwięcej różnych czasowników ( przykładowe zdanie jest w ćw. "ABC..." str. 99 - Konkurs )

W sobotę 19 października będziemy obchodzić dzień dwujęzyczności w szkole. Będzie to dzień zabaw i konkursów... Przygotujemy wspólnie plakat o Biebrzańskim Parku Narodowym i weźmiemy udział w konkursie miedzyklosowym ( klasa 5 kontra klasa 6). Jeśli chcielibyście zapoznać się z informacjami o Biebrzańskim Parku Narodowym zapraszam do odwiedzenia strony: https://www.biebrza.org.pl

PROSZĘ WSZYSTKICH UCZNIÓW O UBRANIE KOSZULEK SZKOLNYCH:)