• magdaslaski5

Praca domowa na 16 października

Proszę przygotować się do testu:

1. Końcówki rzeczowników w rodzaju męskim, żeńskim i nijakim ( tabela str. 38 - Narzędnik , liczba pojedyncza)

2. Przykłady zadań w ćwiczeniu 2 str. 38. Mogą one pojawić się na teście.

Ćwiczyliśmy też na lekcji pisanie zdań z końcówkami Narzędnika ( Mat to podróżnik. rzeczownik w Mianowniku; Mat jest podróżnikiem. - rzeczownikm w Narzędniku.)

1. Dałam uczniom xero "Ogłoszenie". Proszę napisać parę zdań opisujących misia Mata ( dokładny opis macie w zeszytach - robiliśmy go wspólnie ) Czego ma dotyczyć ogłoszenie zostawiam Wam do wyboru... zagubiony miś, sprzedam misia, oddam misia, kupię misia ....

W sobotę będziemy obchodzili Dzień Dwujęzyczności. Proszę o ubranie koszulek szkolnych :)

Nie zapomnijcie książek z historii i geografii.

Nie musicie czytać kolejnych stron książki "Mat i świat" - na zajęciach powiem Wam ile stron przeczytać na 23 października.

Do zobaczenia

Pani Magda