• Agnieszka Kumorowska

Praca domowa na 11 kwietnia

1. Na ostatnich zajeciach rozmawialismy o slynnych Polakach: Mikolaju Koperniku, Janie Matejce, Stanislawie Wyspaianskim,Marii Curie Sklodowskiej, Kazimierzu Pulaskim oraz Fryderyku Chopinie.

- Prosze aby kazdy wybral sobie jedna z tych postaci i narysowal jej portret ( trzeba wiedziec, czym ta osoba sie zajmowala i dlaczego jest slynna do dzisiaj.

2 .Zblizaja sie Swieta Wielkanocne.Niestety nie bedziemy mogli isc do kosciola ze swieconka, ale te swieta maja wiele pieknych tradycji i obyczajow, ktore mozemy kontynuowac bedac w domu np. malowanie jajek, przygotowanie koszyczka ze swieconka, , przygotowanie sniadania wielkanocnego, czy smigus-dyngus/ lany poniedzialek :)

- Kazda rzecz , ktora wkladamy do koszyczka i swiecimy, ma swoje znaczenie, jest czegos symbolem.Prosze aby kazdy napisal czego symbolem sa nastepujace rzeczy: jajko, chleb, chrzan, baranek,sol, kielbasa,ciasto, bukszpan - czytanka str.161.

3. Z garamtyki uczylismy sie dalej o liczebnikach, rozdzial 23, str.143.

- Prosze wybrac i zrobic dwa dowolne zadania ze stron 143-149- cwiczeniowka.

P.S Prosze robic zdjecia prac domowych i wysylac na moj email : asyzczwartejklasy@gmail.com

Pozdrawiam :)