• Agnieszka Kumorowska

Praca domowa kl IV (grupa B) na 21 listopada

Na poprzednich zajeciach czytalismy tekst oraz uczylismy sie o Swiecie Odzyskania Niepodleglosci -11 Listopada. Rozmawialismy o sytuacji historycznej Polski podczas zaborow.

Uczylismy sie o patronach naszej szkoly Sw.Cyrylu i Metodym( w zwiazku z Dniem Szkoly).

Z ortografii poznalismy zasady pisowni "U" oraz robilismy cwiczenia ze str.118-120.

Praca domowa:

1. Przygotuj sie do dyktanda - ( dzieci dostana do napisania kilkanascie wyrazow z "U" otwartym i "O" zamknietym)- aby je poprawnie napisac beda musialy znac zasady pisowni "U"otwarte i "O" zamkniete .Powtarzalismy te zasady w szkole- str.118 i 114 i 108 - cwiczeniowka.

2. Zrob cw.2 i 2a - str.122 cwiczenia.

3. Naucz sie czytac czytanke str.155 ( dzieci, ktore nie nauczyly sie czytac czytanki z ostatniej lekcji ,ucza sie dalej czytac tylko poprzedniej czytanki - bede ich pytac jeszcze raz).

4. DLA CHETNYCH : Napisz w kilku zdaniach czego mozemy sie nauczyc z" Bajki" H.Sienkiewicza str.155