• Agnieszka Kumorowska

Praca domowa kl IV

Updated: Oct 8

Pierwsze zajecia mialy glownie charakter poznawczo- organizacyjny ale zabralismy sie juz do pracy, zeby nie marnowac czasu:) - Dzieci pieknie sie zglaszaly podczas lekcji ! :)

- Przypomnielismy sobie ogolne wiadomosci o Polsce ( polozenie geograficzne, stolice, najwieksze rzeki i gory, morze/ symbole narodowe itp).

- Legende o Lechu ,Czechu i Rusie - poczatki Panstwa Polskiego.

-Omowilismy Hymn Polski - okolicznosci powstania, znaczenie tresci i postacie: generala Henryka Dabrowskiego i Jozefa Wybickiego.

-Z gramatyki krotko powtorzylismy podstawowe czesci mowy: czasownik, rzeczownik, przymiotnik i liczebnik.

-Rozmawialismy o wakacjach/ dzieci ukladaly i pisaly zdania z podanymi wyrazami ( dotyczacymi wakacji).

PRACA DOMOWA:

1. Ulozyc i napisac po jednym zdaniu z podanymi wyrazami: ( ojczyzna, stolica, godlo, hymn, orzel, legenda,Polska, Polacy,general, symbole)- nauczyc sie ladnie przeczytac te zdania.

2. Wybrac jednego ze slawnych Polakow -na kartkach A4( kartki ksero) narysowac i podpisac jego portret ( umiec opowiedziec kim jest ta osoba i dlaczego ja wybrales).

3. Znalezc w swoim pokoju 10 rzeczownikow i wypisac je w zeszycie.