• Agnieszka Kumorowska

Praca domowa dla klasy IV ( grupa A) na 14 listopada

Na ostatnich zajeciach pisalismy dyktando. Czytalismy i omawialismy opowiadanie i wiersze o Dniu Wszystkich Swietych i Zaduszkach. Poniewaz byl to tez Dzien Szkoly uczylismy sie o patronach naszej szkoly- sw.Cyrylu i Metodym.

Z ortografii uczylismy sie zasad pisowni "U" oraz robilismy cwiczenia ze str.118-120.


Praca domowa:

  1. Popraw dyktando- przepisz poprawnie wszystkie podkreslone/poprawione wyrazy i uloz z nimi zdania. (Dzieci, ktore nie dostaly oceny, tylko znaczek"Spr."musza przepisac poprawnie cale dyktando).

  2. .Podczas lekcji szukalismy i podkreslalismy w czytance ( str.43) wyrazy z "u" otwartym i" o" zamknietym. Wybierz 6 z tych wyrazow i napisz krotka historyjke- 1 paragraf.

  3. Zrob cw. 2 i 2a ze str.122 cwiczeniowka.

  4. Naucz sie czytac tekst ze str.47 ( czytanka).Prosze aby dzieci , ktore nie nauczyly sie dobrze czytac pierwszej czytanki ze str.43- uczyly sie dalej czytac tylko tej samej czytanki(str.43)- bede ich pytac jeszcze raz.

  5. DLA CHETNYCH ! - Zrob krotka notatke na temat 11 Listopada ( Napisz samodzielnie 3-5 zdan - nie przepisuj z ksiazki :)

Do zobaczenia :)

115 views

Recent Posts

See All

Praca domowa dla klasy 4 -grupa B na 15 maja.

Na ostatnich zajeciach omawailaismy fragment lektury pt."Krol Macius I",str.21, robilismy cwiczenia ze str.23. Rozmawialismy na temat Praw Dziecka oraz rocznicy Powstania w Gettcie Warszawskim. Zapozn