top of page
  • Agnieszka Kumorowska

Praca domowa dla klasy 6 na 3 grudnia :)

Proszę:1.Geografia; ćw.2, str.18

2.Historia: ćw.5 i 6, str. 87


  1. Nauczyć się czytać podany tekst . Proszę też , w miarę możliwości , o wydrukowanie i przyniesienie kopii do szkoły - będziemy pracować z tym tekstem.


Tekst - CZAS NA URODZINY


Gdy zbliża się luty, Mateusz wie, że jest to wyjątkowa pora. Mateusz urodził się w lutym, więc wtedy też obchodzi swoje urodziny. Chcecie się dowiedzieć jak one wyglądają?

Każdego roku Mateusz nie może się doczekać tego dnia. Już wiele tygodni przed tą datą starannie planuje całe przyjęcie. Zaczyna od wyboru listy gości. Nie można oczywiście zapomnieć o rodzinie. Dlatego zawsze mile widziani są : mama, tata, brat i siostra. Czasem udaje się też zaprosić babcię, jeśli dobrze się czuje. Przecież im więcej gości tym lepiej - nie tylko ze względu na prezenty. Mateusz nie zapomina też nigdy o swoich kolegach i przyjaciołach.

Co to byłyby za urodziny na których nie pojawiłby się Kacper, Ola , Wojtek albo Karol.

Na każdym przyjęciu urodzinowym , bardzo ważny jest tort. Mama Mateusza zamawia tort w sklepie, zawsze jednak Mateusz wybiera jak ma on wyglądać.

Zazwyczaj na torcie namalowane są postacie z bajek. Czasem są to samochody, czasem roboty a czasem zwięrzeta – co roku tort jest inny. Prawie zawsze jednak smakuje podobnie, gdyż Mateusz uwielbia czekoladowe torty.

Oprócz jedzenia i prezentów bardzo ważna jest dobra zabawa. Dlatego Mateusz gra z gośćmi w różne gry i świetnie się bawi.

71 views

Recent Posts

See All

Proszę: Religia - zrobić ćw. 2, str. 45. Przypominam - pozostało dwa tygodnie na zaliczenie - Ojcze Nasz i Dziesięć Przykazań. Geografia - zrobić ćw. 3, str. 33. Język polski - zrobić ćw. 3,5,6,7 str.

Proszę: Religia: Skończyć i wkleić do zeszytu krzyżówkę o sakramentach. Odpowiedzieć na pytanie 6, str.39. - Zaliczamy ( jako przypomnienie) Ojcze Nasz i Dziesięć Przykazań. 2. Język polski: Zrobić ć

Proszę: Religia: dokończyć pytania z ćwiczenia: Sprawdź siebie- (1-6) ze str. 37. Język polski- przygotować się do dyktanda z podanych wyrazów; ( ciężki, duży, każdy, krzyżówka, podróż, pożyczyć, żade

bottom of page