• Agnieszka Kumorowska

Praca domowa dla klasy 4 -grupa B na 15 maja.

Na ostatnich zajeciach omawailaismy fragment lektury pt."Krol Macius I",str.21, robilismy cwiczenia ze str.23. Rozmawialismy na temat Praw Dziecka oraz rocznicy Powstania w Gettcie Warszawskim. Zapoznalismy sie z sylwetka Janusza Korczaka- slynnego pedagoga i pisarza. Z gramatyki robilismy cwiczenia ze str.16-19 oraz uczylismy sie wymowy spolglosek miekkich i dwuznakow- str.5-14.


  1. Przeczytaj fragment lektury str.115- czytanka i naucz sie pieknie czytac na czas tylko zaznaczony( na zolto) fragment opowiadania.

  2. Zrob cw.2, str.113 czytanka.

  3. KONKURS KLASOWY-wymowa spolglosek miekkich i dwuznakow.Przygotuj sie do konkursu, pocwicz wymowe, odejrzyj filmik- link ponizej.

https://youtu.be/7F3Obbj8J_o

43 views

Recent Posts

See All