• Agnieszka Kumorowska

Praca domowa dla klasy 4 (grupa A) na 6 lutego.

Updated: Jan 30

Na ostatnich zajeciach czytalismy legende pt.'' Przerwany Hejnal", sluchalismy hejnalu z wiezy mariackiej oraz poznawalismy historie Kosciola Mariackiego. Uczylismy sie pisac "plan wydarzen". Pisalismy dyktando ;)

Z ortografii poznawalismy zasady pisowni "Z" z kropka.


1. Religia-cwiczenie ze str.19 (ulozyc wydarzenia wedlug kolejnosci).


2.Przeczytaj Legende Smoku Wawelskim- ( tekst zalaczony nizej) i napisz ( na kartce) plan wydarzen tej legendy- pamietaj plan piszemy w KILKU punktach ( tytuly najwazniejszych wydarzen z opowiadania, ulozone chronologicznie).

Ponizej znajduje sie przykladowy plan zdarzen Legendy o przerwanym hejnale ( pisalismy w szkole)


3.Gramatyka- zrob cw 2, str.143 i cw.6 str.145.146 views

Recent Posts

See All

Praca domowa dla klasy 4 -grupa B na 15 maja.

Na ostatnich zajeciach omawailaismy fragment lektury pt."Krol Macius I",str.21, robilismy cwiczenia ze str.23. Rozmawialismy na temat Praw Dziecka oraz rocznicy Powstania w Gettcie Warszawskim. Zapozn