• Marzena Huba

Praca domowa dla klasy 10 na 8 maja 2020. Projekt na 4 maja.

Obie grupy

1. Prosze napisac wypracowanie (15 zdan)-Ktory z zawodow cenisz najbardziej i dlaczego?

Prosze nawiazac do sytuacji obecnie panujacej epidemii. Mozecie napisac kim chcialabys/ chcialbys byc w przyszlosci.

2. Prosze przeczytac Fascynacje Mlodopolskich Poetow strona 206. Prosze zrobic notatke Charakterystyczne cechy liryki mlodopolskiej w zeszycie. Prosze przeczytac dwa wiersze-" Nie wierze w nic" Kazimierza Przerwy Tetmajera oraz "Przygnebienie" Leopolda Staffa strona 207:

a.Prosze napisac- Kim jest podmiot liryczny w obu wierszach?

b.Jaki nastroj panuje w obu utworach? W wypowiedzi skorzystaj ze slownictwa w ramce: smutek,sennosc, przygnebienie, rezygnacja, pesymizm,smutny, senny, przygnebiajacy, zrezygnowany, pesymistyczny.

c. Czy podmiot liryczny ma jakies marzenia i pragnienia? Jakie?

d. Czym wspolczesny czlowiek martwi sie i czego sie obawia?

Odpowidzi do wiersza a, b, c, d oraz wypracowanie prosze przeslac na moj e-mail.

Prosze pisemnie zrobic cwiczenie 3 strona 210 i 211- rowniez prosze wyslac na moj e-mail.

3. Geografia- Prosze przygotowac prezentacje na bialej kartce narysujcie mape Polski , zaznaczcie Tatry, Zakopane, region Karpacki, opiszcie bogata kulture goralska. Mozecie wydrukowac i przykleic charakterystyczne elementy kultury goralskiej. Prosze zrobic zdjecie i wyslac na moj e-mail.

Projekt prosze przeslac do 4 maja na moj email. Czekam na zdjecia jak uczycie sie polskiego.

4. Prosze pamietac o projekcie Nauczanie online zrobcie zjecie w koszulkach szkolnych i prosze napisac haslo -mowilismy- polsa szkola internetowa jest wesola ...i tym podobne, zgodnie z waszymi odczuciami.

Chetni moga nakrecic krotki filmik odpowiadajac na kilka pytan. Filmik rowniez mozecie nagrac w koszulkach szkolnych z jakims fajnym tlem. Chetnym przesle pytania. Prosze sie zglosic. Filmik moga nakrecic rodzice. Zapytajcie prosze. Bedzie to fajne, wspolne nagranie.

Czekam na zalegle prace domowe z j. polskiego, geografii oraz historii.

Pozdrawiam serdecznie i zycze milego tygodnia

p. Marzena

21 views

Copyright © 2018 Ordon Enterprises LLC. Polska Szkoła Sobotnia przy Parafii Św. Cyryla i Metodego. All rights reserved.