• Agnieszka Kumorowska

Praca domowa dla kl 4 ( grupa B) na 30 stycznia.

Updated: Jan 21

Na ostatniej lekcji rozmawialismy o krakowskich legendach oraz omawialismy Legende o dzielnej Wandzie.Poznawalismy historie i zabytki Krakowa.Uczylismy sie pisac opis postaci.Z ortografii poznawalismy zasady pisowni"RZ" niewymienne.

1. Religia- przeczytaj historie o Jozefie i jego braciach- str.18

2. Przeczytaj Legende o Hejnale Mariackim( tekst na zalaczonych zdjeciach) i napisz krotko o czym ona opowiada.

3. Przygotuj sie do dyktanda - czytanka str.179

4. Dokoncz cw ze str. 134( podaj tylko po 3 wyrazy) oraz zrob cw. 5 ze str.138- gramatyka.