top of page

Niech żyje szkolny bal! 

Karnawałowy bal przebierańców Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Cyryla i Metodego.

 

   W minioną sobotę, tj. 2 marca 2019 roku, w sali Polsko-Słowiańskiego Centrum przy ul. Kent na Greenpoincie odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów naszej szkoły. Spotkanie rozpoczęło się przepięknym, cudnie dopracowanym przedstawieniem pod tytułem: “Królowa Śniegu”. Pani Marzena Kliś, nauczycielka naszej szkoły wraz z wybitnymi, aktorsko utalentowanymi uczniami przygotowała ucztę dla naszych oczu i dawkę radości. Nasza zdolna, polska młodzież w pełni zasłużyła na gromkie brawa i szczere gratulacje. W programie sobotniej imprezy znalazły się ciekawe konkursy z różnych dziedzin, dzięki czemu każdy mógł się w czymś sprawdzić i znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło popularnej zabawy- tańca na gazecie. Fantastycznym pomysłem był konkurs pt.: Kocham Cię, Polsko, gdzie zadaniem uczestników  było odgadywanie słów. Uczniowie próbowali również swoich sił w jedzeniu jogurtu na czas. Ułożenie najmodniejszej i najładniejszej fryzury okazało się zaawansowaną dyscypliną. Końcowym i jednocześnienajważniejszymkonkursembyłwybórnajpiękniejszegoprzebrania.Wewszystkich kategoriach uczniom towarzyszył duch rywalizacji, ekscytacja i zaangażowanie. Jednak najtrudniejszym werdyktem dla jurorów okazał się być ten, dotyczący najfajniejszego kostiumu. Uczestnicy sobotniego spotkania dołożyli starań, by cudownie się prezentować. Wybór nie był łatwy. Po konstruktywnej naradzie podjęto decyzję o wyróżnieniu kilkorga dzieci. Jednak należy podkreślić, że cała sala uczniów, prezentowała się pięknie! Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali drobne upominki, słodycze, lizaki. Rodzice z Komitetu Rodzicielskiego zadbali również o nasze brzuchy częstując pizzą oraz pączkami. Między jedzeniem, a konkursami przygrywał DJ Jacek, rozkręcając zabawę wesołymi brzmieniami i popularnymipiosenkami.

 

   Zarówno nauczycielom, jak i rodzicom miło było patrzeć na zadowolone twarze naszych dzieci. Tego rodzaju spotkania umacniają ducha polskości, budują w dzieciach poczucie tożsamości i przynależności do polskiej społeczności, jak również przybliżają jej uczestnikom polską obyczajowość.

 

  Sobotnie spotkanie należy do bardzo udanych. Całą świetną organizację zabawy karnawałowej zawdzięczamy dyrekcji, gronu pedagogicznemu, księżom, a przede wszystkim naszym aktywnym, pomocnym, zaangażowanym rodzicom, jak i wszystkim sponsorom.

 

   „Wspaniała szkoła to ta, w której księża, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie tworzą wspaniałą, szkolnąrodzinę.Dziękitymwszystkimosobommożnazorganizowaćwielewydarzeń,jakna przykładtosobotnie.Todonichkierujęstaropolskie,proste,alejakpięknesłowo:Dziękuję!”

Dyrektor Dorota Andraka

 

Sponsorzy:

ks. Proboszcz Eugeniusz Kotliński 

Komitet Rodzicielski 
Dorota i Artur Słabuszewscy 

Agnieszka i Artur Dybanowscy 
Jepol Construction z prezydentem Januszem Grabińskim

Fundacja Kościuszkowska 

Instytut Piłsudskiego w Ameryce 

Syrena Bakery 

Marek i Dorota Andraka 

Dorota Rutkowska i Marcin Sowa  

Tomasz Skrodzki
Paweł Ślaski 
Anna i Sebastian Andraka 
Murawski Pharmacy 
Elżbieta i Maciej Wielgatowie
Bożena Skowrońska 
Robert Miles i Agnieszka Nowakowska 
Agnieszka  i Marek Casper
Stanisława i Marek Grzybowscy,
Wioleta Brzozowska 

 

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim  sponsorom, którzy tak szczodrze wsparli nasz bal karnawałowy. 

bottom of page