KANGUR MATEMATYCZNY 2019

Już kolejny rok z rzędu uczniowie  naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym – Kangur (Math Kangaroo), który odbył się 21 marca 2019 roku.

Polską Szkołę  Sobotnią przy parafii św. Cyryla i Metodego dumnie reprezentowali Sebastian Konopka (na poziomie 3 grade), Mateusz Piekutowski (na poziomie 5 grade) oraz Eva Konopka (na poziomie 6 grade). Kangur, Konkurs Matematyczny ,  jest międzynarodowym sprawdzeniem wiedzy dla uczniów na wielu poziomach kształcenia. Swoje początki ma w Australii, natomiast  od 1999 roku został rozprzestrzeniony na kraje z całego świata. Pytania wybierane są przez reprezentantów 37 krajów Europy, Ameryki i Azji na corocznych spotkaniach organizacji „Kangur bez granic”. W 21. Edycji konkursu w roku 2018 wzięło udział 29 345 uczniów z USA.

Warto również zaznaczyć, iż w roku 2016 Eva   Konopka zajęła 6 miejsce na szczeblu międzynarodowym.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki. Trzymamy kciuki za naszych uczniów!