Drodzy Rodzice,
W związku z planowanym nowym rokiem szkolnym prosimy o dokonanie rejestracji uczniów na rok szkolny 2020/21.

Zapraszamy  na kolejne zapisy, które odbędą się w sobotę 27 czerwca w godz. 9:30 - 1:00 p.m.  W przypadku, gdy nie będą mogli Państwo osobiście zarejestrować dziecka,

czeki prosimy wysyłać na adres parafii ( 150 Dupont Street Brooklyn, NY 11222) wypisane  na:

- Cyril and Methodius Church - Polish Saturday School - w przypadku zapisania dziecka do polskiej szkoły

SS. Cyril and Methodius Church - w przypadku zapisania dziecka na religię

- prosimy również o wpisanie danych dziecka: imię i nazwisko, klasa, telefon kontaktowy do rodziców.

W razie pytań prosimy o kontakt z wychowawcami klas.

Kolejne gratulacje kierujemy do Julii Hryniewickiej za wyróżnienie w V Międzynarodowym Konkursie Historycznym "Wojna Polsko-Bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości" w kategorii praca plastyczna. Brawo Julka❤️

Składamy serdeczne gratulacje laureatce XI edycji konkursu " Być Polakiem" 2020 - Julii Golec oraz uczennicom - Kaji Szpanelewskiej i Julii Matlak- zdobywczyniom dwóch wyróżnień. Wielkie brawa dla naszych utalentowanych Uczennic👏🏻❤️
Życzymy wielu sukcesów

i kolejnych natchnień!

"Spóźniony słowik"

czyta  Zarząd CPSD w USA

Egzaminy Certyfikatowe z Języka polskiego jako Obcego

Ogłoszenie stanu epidemii w związku z rozprzestrzenianiem się COVID 19 spowodowało ogromne trudności administracyjne, które uniemożliwiają organizację egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego. Działając na podstawie art. 11k ust 1 pkt 5 ustawy z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim (Dz. U. z 2019 r. poz. 1480) Państwowa Komisja ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego podjęła decyzję o odwołaniu sesji egzaminacyjnej w dniach 6-7 czerwca 2020 r. Komisja zdecydowała także o zmianie poziomów zaawansowania w trakcie październikowego egzaminu z języka polskiego jako obcego. Egzamin, zaplanowany na 17-18 października 2020 r. odbędzie się na poziomach: B1, B2, C1 i C2 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych oraz B1 i B2 w grupie dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży.

Zajęcia inne niż wszystkie:)

Studniówka

Medale KEN