top of page

 

Gościliśmy aktora, Marka Probosza...

   W piątek, 16 listopada 2018 roku mieliśmy przyjemność gościć polskiego aktora, reżysera, wykładowcę uniwersyteckiego,  Marka Probosza. 

  W latach 80 aktor wyjechał do USA i zamieszkał na stałe w Kalifornii.

 Obecnie z  wielkim sukcesem przybliża Ameryce postać wybitnego polskiego patrioty - Witolda Pileckiego. W spektaklu "Ochotnik do Auschwitz: Rotmistrz Pilecki" , którego premiera odbyła się na Broadway'u 11 listopada  2018 roku w 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę, Marek Probosz wcielił się w postać Witolda Pileckiego.

   Uczniowie klas starszych mieli sposobność obejrzeć fragment przedstawienia o Witoldzie Pileckim. Pan Marek w mistrzowski sposób odtworzył wyciek z życia Rotmistrza, kiedy ten przebywał w obozie Auschwitz. Sposób w jaki aktor występował przed naszymi uczniami, zadziwił i urzekł młodych widzów. Mieliśmy okazję podziwać wielki kunszt aktorski, zdolnego , polskiego aktora, a także dowiedzieć się czegoś więcej o postaci rotmistrza Witolda Pileckiego - wielkiego bohatera i wielkiego Polaka, który  bez wahania narażał własne życie, aby świat dowiedział się o zbrodniach hitlerowskich.

 

  Po zakończonym przedstawieniu Pan Marek odpowiadał na pytania naszych uczniów i opowiadał o swoim życiu. Relację z tego niecodziennego i niezwykłego spotkania w postaci zdjęć i krótkiego filmu prezentujemy poniżej.  

bottom of page