Informacje na temat materiałów do wykorzystania przez nauczycieli 

 

 

1. Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku: zaprasza do włączenia się w akcję #Zapamiętani, polegającą na poszukiwaniach rozproszonych po świecie Sybiraków oraz ich potomków (więcej o akcji na: http://sybir.bialystok.pl/pl/muzeum/akt_muzeum/-zapamietani-projekt-galeriiportretow-deportowanych-na-sybir-2.html). Przesłanie współczesnych fotografii Zesłańców i ich rodzin pozwoli na stworzenie wyjątkowej instalacji w ramach wystawy stałej Muzeum.

 2. Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do korzystania ze swojej oferty edukacyjnej (https://www.youtube.com/1944pl), wirtualnego spaceru po Muzeum (https://www.youtube.com/ playlist?list=PLWxxS6ji7P26AlKYmuztDC46ICYpz4pHU) czy odwiedzenia Warszawy podczas Powstania Warszawskiego (www.warsawrising.eu). 

3. Państwowe Muzeum Etnograficzne zachęca do wirtualnych spacerów (https:// artsandculture.google.com/partner/the-state-ethnographic-museum-in-warsaw), posłuchania podcastów (https://open.spotify.com/show/0AMYbItFq0NeVqGPBNi4cQ), wspólnego czytania czy kreatywnego spędzania czasu (http://ethnomuseum.pl/muzeum-dla-dzieci/blogmdd/ladnieod-morza-do-tatr/).

 4. Zachęcamy też do polubienia profilu Muzeum Wojska Polskiego na Facebooku: https:// www.facebook.com/MuzeumWP/ czy obejrzenia eksponatów zebranych w zbiorach poznańskiego oddziału Muzeum Broni Pancernej https://muzeumbronipancernej.pl/category/ eksponaty/.

 5. Przypominamy również i zachęcamy do korzystania i promocji materiałów zebranych również na stronie Akcji http://www.gov.pl/dyplomacja/polska-w-twoim-domu.

photo-camera-219958_1280.jpg