VI Międzynarodowy Konkurs Historyczny "Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości"

Plakat VI MKH WP-B_A4_2021 (2).jpg

Szanowni Państwo,

Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w VI Międzynarodowym Konkursie Historycznym  "Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości".

Konkurs objęty jest Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Konkursy organizowane przez Komitet cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród uczniów szkół w Polsce jak i poza granicami naszego kraju m.in. z Litwy, Białorusi, Belgii, Łotwy, Ukrainy, Holandii, Węgier, Szwecji, Norwegii, Grecji, Irlandii, Niemiec, Hiszpanii, Szkocji, Anglii, Francji, Austrii, Malty, Włoch, Czech, Egiptu, Kazachstanu, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Kuwejtu, Kataru. Rosji, Bułgarii, Australii, Kazachstanu.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych oraz osadzonych w Aresztach Śledczych.

Skład Komitetu Honorowego:

- Mariusz Błaszczak - Minister Obrony Narodowej - Przewodniczący,

- Przemysław Czarnek - Minister Edukacji i Nauki,

- Jarosław Szarek - Prezes IPN,

- Marcin Chludziński - Prezes KGHM Polska Miedź S.A.,

- Jacek Pawłowicz - Dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL,

- Jan Żaryn - Dyrektor Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej,

- Anna Radecka - Dyrektor Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Kategorie SP kl. 0-3:

- praca plastyczna: "Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości"

- laurka: "Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości"

Kategoria SP kl. 4-8:

- praca plastyczna:  "Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości"

- projekt serii znaczków pocztowych:  "Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości"

- projekt serii banknotów:  "Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości"

- komiks:  "Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości"

- film:  "Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości"

Kategoria szkoły ponadpodstawowe:

- plakat:  "Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości"

- film:  "Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości"

Kategoria osadzeni w Aresztach Śledczych:

- poezja:  "Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości"

Rozpoczęcie konkursu 8 marca 2021 r.

Zakończenie 14 maja 2021 r.

Uroczysta Gala rozdania nagród 11 czerwca  2021 r.

Więcej informacji na stronie Komitetu Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego.