Termin nadsyłania prac:

Projekt Rymy Dziecięce

Screen Shot 2021-01-13 at 9.13.19 AM.png

Fundacja Kościuszkowska z radością zaprasza dzieci w klasach 2-8 (od 7 do 14 lat) do udziału w międzynarodowym konkursie plastycznym: Projekt Rymy Dziecięce

Czy lubisz rysować, oglądać ilustracje w książkach, czytać poezję i słuchać muzyki? Jesteś młodym artystą, lub znasz młodego artystę w klasach od 2-8? Jeśli tak, to zapraszamy do uczestnictwa w międzynarodowym konkursie ilustracyjnym Projektu Rymy Dziecięce. 
 

Poszukujemy oryginalnych prac w technikach, takich jak tusz, akwarela, pastele lub kolorowe i grafitowe ołówki, które będą użyte do zilustrowania wierszy w książce napisanej przez Laurę Kafka-Price o słynnym polskim kompozytorze Karolu Szymanowskim.
 

Szymanowski skomponował muzykę do wierszy znanej polskiej poetki, Kazimiery Iłłakowiczówny. W tych wierszach dwie przyjaciółki, Krzysia i Lalka, układają rymy o swoich zabawkach, zwierzątkach i ptaszkach; o przysmakach i łakociach w spiżarni, o ozdobach choinkowych, o smutkach i radościach.
 

Czekamy na oryginalne prace, które najlepiej zilustrują treść każdego z dziewiętnastu wierszy. Kliknij tu, żeby usłyszeć wszystkie wiersze po polsku i po angielsku.

 

Termin nadsyłania prac: 31 marca 2021


PTS Secretarial Services
Attn. Laura Kafka-Price
10015 Old Columbia Road Suite B-215
Columbia, Maryland 21046

 

Więcej informacji: https://childrensrhymesproject.com/pl/