KONKURS NOWOJORSKIEGO KOŁA PRZYJACIÓŁ FUNDACJI JANA PAWŁA II

nie wymagali”

Regulamin Konkursu

Formuła

1. Konkurs adresowany jest  do uczniów klas I-VIII programów katechetycznych działających przy polskich parafiach w Nowym Jorku.

2. Konkurs jest jednoetapowy. Pracę konkursową wykonuje dziecko.

3. Do konkursu można zgłaszać wyłącznie prace autorskie, dotychczas niepublikowane i niezgłoszone do innych konkursów.

1. KONKURS PLASTYCZNY

2. KONKURS POETYCKI NA NAJCIEKAWSZY WIERSZ O JANIE PAWLE II

Informacje ogólne

1. W skład komisji konkursowej wchodzą przedstawiciele Kola Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Nowym Jorku oraz zaproszeni eksperci.

2. Rodzice dzieci (ich opiekunowie prawni) zobowiązani są do dokładnego zapoznania się z niniejszym regulaminem.

3. Uczestnictwo w konkursie oznacza pełną akceptację warunków regulaminu.

4. Udział w konkursie jest nieodpłatny.

5. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży (do lat osiemnastu)

Cele konkursu

1. Przybliżenie dzieciom postaci Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy urodzin papieża.

2. Pielęgnowanie pamięci o Ojcu Św. w naszych rodzinach oraz wychowanie dzieci w duchu wartości głoszonych przez św. Jana Pawła II.

3. Rozwijanie inwencji twórczej oraz kreatywności dzieci, kształtowanie wrażliwości artystycznej i estetycznej.

4. Kształtowanie postaw sprzyjających poszanowaniu zasad uczciwej rywalizacji

5. Prezentacja plastycznej twórczości dzieci w środowisku lokalnym

6. Integracja wokół wartości wychowawczych zawartych w papieskim nauczaniu.

7. Budowanie rodzinnych więzi międzypokoleniowych poprzez wspólne działanie plastyczne z pomocą rodziców, dziadków, rodzeństwa.

Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach wiekowych:

1. kategoria wiekowa – klasy I-III (tylko konkurs plastyczny)

2. kategoria wiekowa – klasy IV – VI (konkurs plastyczny i poetycki)

3. kategoria wiekowa – klasy VI – VIII (konkurs plastyczny i poetycki)

Pierwszy etap konkursu miał przebiegać w macierzystych placówkach katechetycznych (parafiach). W związku z zaistniałą sytuacją wywołaną przez COVID-19 praca w macierzystych placówkach przeniosła się na online, dlatego dzieci i młodzież mogą wykonać prace plastyczne oraz napisać wiersze w domu i przesłać do parafii św.Krzyża na Maspeth w wyznaczonym regulaminem terminie.

Wymogi Formalne Konkursu Plastycznego

• Praca jest zgodna z tematem konkursu

• Praca powinna być podpisana na odwrocie i zawierać następujące informacje: imię i nazwisko dziecka, tytuł pracy, imię i nazwisko (imiona i nazwiska) członków rodziny współtworzących pracę, telefon kontaktowy oraz  adres mailowy.

Forma pracy konkursowej

• Technika plastyczna: dowolna.

• Format prac: karta A4, papier techniczny – Brystol

Kryteria oceny prac konkursowych

Komisja konkursowa będzie oceniać prace spełniające wymienione w regulaminie warunki wg kryteriów:

1. Zgodność z tematem konkursu,

2. Walory oraz oryginalność formy artystycznej

3. Estetykę praz ogólny wyraz artystyczny wykonania

4. Indywidualne  wykonanie pracy przez dziecko.

Wymogi Formalne Konkursu Poetyckiego

• Praca jest zgodna z tematem konkursu

Forma pracy konkursowej

• Technika poetycka: dowolna.

• Format prac: karta A4

• Wiersz powinien być w formie drukowanej, a nie pisemnej

Kryteria oceny prac konkursowych

1. Poprawność stylistyczna

2. Długość wiersza

3. Poprawność ortograficzna i interpunkcyjna

4. Zgodność z tematem konkursu

5. Zastosowanie środków stylistycznych

6. Walory oraz oryginalność formy poetyckiej

Terminarz konkursu

1. Termin dostarczania prac: 15 listopada 2020 do parafii św.Krzyża  (61-21 56 Road, Maspeth NY 11378)

2. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom nastąpi w maju. Dokładna data będzie podana w późniejszym terminie.

3. Laureaci konkursu z poszczególnych kategorii wiekowych otrzymają nagrody rzeczowe.

4. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na uroczystym bankiecie  Koła Przyjaciół Fundacji Jana Pawla II w Nowym Jorku. Wszystkie prace będą honorowo zaprezentowane na stronie internetowej fundacji.

Ochrona danych osobowych i własności intelektualnej

Uczestnik konkursu oraz rodzic – opiekun biorąc udział w konkursie wyrażają równoznacznie zgodę na przetwarzanie swych danych osobowych w celach konkursowych i tylko przez organizatora konkursu.

Postanowienia końcowe

1. Dostarczone prace na konkurs nie będą zwracane autorom.

2. Opinie o poszczególnych pracach konkursowych nie będą udostępniane.

3. Komunikat zawierający informację o wynikach konkursu zostanie opublikowany m.in. na stronie internetowej Koła Przyjaciół Fundacji Jana Pawla II w Nowym Jorku po uroczystym wręczeniu nagród.

Bliższych informacji o konkursie udziela:

Krzysztof Gospodarzec – 631-875-8413

Katarzyna Ziółkowska – 347-678-3811