Bieg Tropem Wilczym 2019

 

   3 marca odbył się czwarty nowojorski bieg, upamiętniający żołnierzy antykomunistycznego podziemia, żołnierzy nazwanych Wyklętymi, bo za swoją antysowiecką działalność w latach 1944-1953 zostali skazani  przez okupantów na represje, na smierć i zapomnienie. Winni jesteśmy im pamięć, stąd takie inicjatywy, jak „Bieg Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

 W Polsce odbył się po raz siódmy, natomiast nowojorski Bieg organizowany przez Instytut Józefa Piłsudskiego miał w tym roku swoją czwartą edycję.

Uczniowie z Cyryla i Metodego wraz z rodzicami godnie reprezentowali naszą szkołę. Pobiegliśmy na honorowym dystansie 1963 metrów-liczba ta nawiązuje do daty śmierci ostatniego Niezłomnego Józefa Franczaka ps.Lalek. 

 Aleksander Jopek dobiegł do mety jako trzeci-gratulujemy Ci Aleksander z całego serca i dziękujemy, że po raz kolejny udowodniłeś, że nie bez powodu nazywamy Cię dumą naszej szkoły!

Dumni mogą też być rodzice i nauczyciele pozostałych uczniów, którzy w niedzielę stawili się w Forest Park, aby oddać hołd Niezłomnym. Najmłodsi pobiegli na krótszym dystansie. Dziękujemy Emmie Awramik z klasy 1b, Olivii Sowie z 2a, Adamowi i Maxowi Liguichuzhca, Oscarowi Awramik, Elenie Wierciszewskiej i Nikoli Gniedziejko z klasy 3b, Antosiowi Bieleniowi i Adasiowi Skrodzkiemu z klasy 8, wspomnianemu Aleksandrowi Jopkowi z klasy 9, Adamowi Bieleniowi z klasy 10 i Gabrieli Skrodzkiej z klasy 11. 

Nauczycieli reprezentowały pani Dorota Rutkowska, pani Małgorzata Skrodzki oraz pani dr Iwona Korga, która pełni zaszczytną funkcję prezesa Instytutu Józefa Piłsudskiego, ale jest jednocześnie nauczycielem w naszej szkole i wychowawcą klasy 11, z czego jesteśmy niezmiernie dumni. 

Liczymy, że w kolejnym Biegu Tropem Wilczym za rok, będzie nas dużo więcej! 

Cześć i chwała Bohaterom ! 

opr. Małgorzata Skrodzki

Copyright © 2018 Ordon Enterprises LLC. Polska Szkoła Sobotnia przy Parafii Św. Cyryla i Metodego. All rights reserved.