top of page
Picture1.png

Uczniowie Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Cyryla i Metodego zakończyli akcję, w ramach projektu Rodzina Polonijna tzw. "Wagon dobroczynności", realizowaną ze środków finansowych Ministerstwa Edukacji Narodowej przez Fundację na Rzecz Wspierania i Rozwoju Szkół Polonijnych oraz Centralę Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce.

Zorganizowali Oni zbiórkę rzeczy w postaci przyborów szkolnych, książeczek do czytania, zabawek, ubrań dla dzieci od 3 roku życia do 18 lat. Dary były przeznaczone dla osób z rodzin ubogich, chorych, przebywających w szpitalach i domach dziecka w Polsce.

Jak przebiegała akcja?

Akcja została rozpoczęta 2 listopada 2019 roku, a zakończyła się 18 stycznia 2020 r. Każdy uczeń, osoba dorosła losowała serduszko, na którym podany był wiek dziecka i co należy kupić. W każdą sobotę i niedzielę po mszach świętych  rzeczy były pakowane do paczek i przewożone do wysłania. Dzięki uprzejmości agencji Weskam, paczki były wysyłane do Polski. Do 20 stycznia 2020 r. zostało wysłanych 28 paczek. Część trafiła do Szkoły Podstawowej nr 14 im. K. Pułaskiego w Białymstoku, która bierze udział w projekcie. Panie Marta Klimuszko i Katarzyna Wasilewska, które są koordynatorkami w Polsce naszego wspólnego projektu, przekazały przesłane rzeczy najbardziej potrzebującym rodzinom ze szkoły. Część paczek trafiła do domu dziecka w Krakowie.

Widząc uśmiechnięte twarze dzieci z Polski, utwierdzamy się w przekonaniu, że warto organizować i angażować się   tego typu akcje. 

Czyż, to nie wspaniała lekcja dobroci?!

Dyr. Dorota Andraka

bottom of page