MARZEC W NASZEJ SZKOLE

Przygotowujemy się do Festiwalu Szkół Polonijnych

 

Warsztaty metodyczne dla uczniów i nauczycieli "Jak przygotować się do egzaminu certyfikowanego z języka polskiego"

 

Konkurs Bajek i Legend Polskich - 23 marca, Fundacja Kościuszkowska

 

Konkurs "Być Polakiem"

 

XXXI Miedzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej

 

Msza dziecięca - 15 marca godz. 11:30 ( rozdanie medalików) Po mszy św.  w dolnym kościele odbędzie się zebranie Rodziców dzieci przygotowujących  się do I Komunii Św.

 

 

 

 

 

 

 

ROZKŁAD ZAJĘĆ - GODZINY
Ogłoszenia

 

    Uczniowie, którzy nie są obecni na zajęciach w polskiej szkole z powodu uczestnictwa  w ELA/MATH SUPER SATURDAYS mają obowiązek uzupenić przerabiany podczas ich nieobecności materiał. Bardzo prosimy zwracać się w tej sprawie do wychowawców.


 

Modlitwa przed religią

Przed każdą lekcją katechezy zbieramy się na korytarzu szkolnym, aby wspólnie pomodlić się w intencji naszych rodziców, nauczycieli, kolegów i koleżanek. Odmawiamy zwykle "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Maryjo". W klasie natomiast modlimy się do Ducha Świętego, by oświecił nasze umysły i dodał nam ochoty do nauki. Modlitwa do Ducha Świętego znajduje się poniżej.

Duchu Święty,

który oświecasz serca  i umysły  nasze,

dodaj nam ochoty i zdolności ,

aby ta nauka była dla nas z pożytkiem

doczesnym i wiecznym.

Przez Chrystusa Pana naszego.

Amen.