Wszyscy zdolni matematycy do boju !

W naszej szkole działa kółko matematyczne prowadzone przez panią Alicję Grygiel.  Celem działalności kółka jest zachęcenie dzieci do przyjaźni z matematyką oraz przygotowanie zainteresowanych uczniów do konkursu matematycznego Kangur.

Konkurs matematyczny Kangur  powstał w Australii w latach osiemdziesiątych, a jego pomysłodawcą był światowej sławy popularyzator matematyki Peter Joseph O' Halloran. Pierwszym krajem europejskim, w którym odbył się konkurs była Francja, a matematycy francuscy rozpropagowali go na inne kraje europejskie. Obecnie Kangur obejmuje swoim zasięgiem ponad 50 krajów świata, a od paru lat ponad trzy miliony uczniów zmaga się z zadaniami konkursowymi.

Głównym celem konkursu jest pokazanie dzieciom, że matematyka może być świetną zabawą i intelektualną rozrywką.

Zapraszamy wszystkich uzdolnionych matematycznie uczniow od klas 2- 6.   Zapisy  i szczegółowe informacje u wychowawców klas.