ROZKŁAD ZAJĘĆ - GODZINY
Nowe przepisy MEN
KOMUNIKAT WS. WYBORÓW PREZYDENTA RP
Ogłoszenia

Zapisy do szkoły na nowy rok szkolny 2015/2016 odbędą się w następujących terminach:

• 17-18 kwietnia
  • 24- 25 kwietnia
  • 8-9   maja
  • 15-16 maja
  • 22-23 maja

FORMUŁA SPOWIEDZI

* Uklęknij przy konfesjonale i przywitaj spowiednika słowami:
    * Spowiadający się: NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS.
    * Następnie przeżegnaj się:
    * Spowiadający się: W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.
    * Spowiadający się: Jestem uczniem klasy (Mam ... lat.) ....... U spowiedzi ostatni raz byłem ... pokutę odprawiłem (lub nie) , obraziłem Pana Boga Następującymi grzechami ...
    * Tu następuje wyznanie grzechów. Kiedy skończysz wyznawanie grzechów powiedz:
    * Spowiadający się: Więcej grzechów nie pamiętam, za wszystkie grzechy serdecznie żałuje, postanawiam poprawę. I proszę Cię Ojcze o pokutę i rozgrzeszenie.
    * Kapłan udziela Ci krótkiej nauki, wyznacza pokutę, po czym rozgrzeszy Cię;
    * W tym czasie żałuj za grzechy bijąc się w pierś mówiąc:
    Boże bądź miłościw mnie grzesznemu.
    * Kapłan: "Bóg, Ojciec miłosierdzia, który pojednał świat ze sobą przez śmierć i zmartwychwstanie swojego Syna i zesłał Ducha Świętego na odpuszczenie grzechów niech Ci udzieli przebaczenia i pokoju przez posługę Kościoła. I ja odpuszczam Tobie grzechy w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego".
    * Odpowiadam: AMEN.
    * Kapłan: Pan odpuścił Tobie grzechy idź w pokoju.
    * Odpowiadam: Bóg zapłać!
    ***
    Po spowiedzi można ucałować stułę kapłańską w krzyżyk, który jest na niej naszyty. Ten znak jest znakiem dziękczynienia, również szacunku dla władzy kapłańskiej. Nie jest on jednak "obowiązkowy".