WRZESIEŃ W NASZEJ SZKOLE

6 wrzesnia - zapisy do szkoly w godz. 9:00-13:00

13 wrzesnia - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

19-20 wrzesnia - regularne zajęcia dydaktyczne (szczegółowe plany zajęć znajdują się  w  zakładce "Kalendarz")

21 wrzesnia - festyn parafialno - szkolny w godz. 12:30 - 18:00

ROZKŁAD ZAJĘĆ - GODZINY

POKAZ TALENTÓW

W niedzielę podczas festynu odbędzie się "Pokaz talentów".Osoby obdarzone różnymi talentami zapraszamy do wzięcia udziału w pokazie. Chętnych uczniów i nie tylko:) prosimy o zgłaszanie swojego uczestnictwa do pani Małgosi Skrodzkiej              ( do soboty 20 IX).

Podręczniki

SPRZEDAŻ - KUPNO UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW  SZKOLNYCH ODBĘDZIE SIĘ PODCZAS NIEDZIELNEGO FESTYNU!!!

FORMUŁA SPOWIEDZI

* Uklęknij przy konfesjonale i przywitaj spowiednika słowami:
* Spowiadający się: NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS.
* Następnie przeżegnaj się:
* Spowiadający się: W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.
* Spowiadający się: Jestem uczniem klasy (Mam ... lat.) ....... U spowiedzi ostatni raz byłem ... pokutę odprawiłem (lub nie) , obraziłem Pana Boga Następującymi grzechami ...
* Tu następuje wyznanie grzechów. Kiedy skończysz wyznawanie grzechów powiedz:
* Spowiadający się: Więcej grzechów nie pamiętam, za wszystkie grzechy serdecznie żałuje, postanawiam poprawę. I proszę Cię Ojcze o pokutę i rozgrzeszenie.
* Kapłan udziela Ci krótkiej nauki, wyznacza pokutę, po czym rozgrzeszy Cię;
* W tym czasie żałuj za grzechy bijąc się w pierś mówiąc:
Boże bądź miłościw mnie grzesznemu.
* Kapłan: "Bóg, Ojciec miłosierdzia, który pojednał świat ze sobą przez śmierć i zmartwychwstanie swojego Syna i zesłał Ducha Świętego na odpuszczenie grzechów niech Ci udzieli przebaczenia i pokoju przez posługę Kościoła. I ja odpuszczam Tobie grzechy w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego".
* Odpowiadam: AMEN.
* Kapłan: Pan odpuścił Tobie grzechy idź w pokoju.
* Odpowiadam: Bóg zapłać!
***
Po spowiedzi można ucałować stułę kapłańską w krzyżyk, który jest na niej naszyty. Ten znak jest znakiem dziękczynienia, również szacunku dla władzy kapłańskiej. Nie jest on jednak "obowiązkowy".