MARZEC W NASZEJ SZKOLE

Przygotowujemy się do Festiwalu Szkół Polonijnych

Warsztaty metodyczne dla uczniów i nauczycieli "Jak przygotować się do egzaminu certyfikowanego z języka polskiego"

Konkurs Bajek i Legend Polskich - 23 marca, Fundacja Kościuszkowska

Konkurs "Być Polakiem"

XXXI Miedzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej

Msza dziecięca - 15 marca godz. 11:30 ( rozdanie medalików) Po mszy św.  w dolnym kościele odbędzie się zebranie Rodziców dzieci przygotowujących  się do I Komunii Św.

ROZKŁAD ZAJĘĆ - GODZINY
Ogłoszenia

Uczniowie, którzy nie są obecni na zajęciach w polskiej szkole z powodu uczestnictwa  w ELA/MATH SUPER SATURDAYS mają obowiązek uzupenić przerabiany podczas ich nieobecności materiał. Bardzo prosimy zwracać się w tej sprawie do wychowawców.

FORMUŁA SPOWIEDZI

* Uklęknij przy konfesjonale i przywitaj spowiednika słowami:
* Spowiadający się: NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS.
* Następnie przeżegnaj się:
* Spowiadający się: W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.
* Spowiadający się: Jestem uczniem klasy (Mam ... lat.) ....... U spowiedzi ostatni raz byłem ... pokutę odprawiłem (lub nie) , obraziłem Pana Boga Następującymi grzechami ...
* Tu następuje wyznanie grzechów. Kiedy skończysz wyznawanie grzechów powiedz:
* Spowiadający się: Więcej grzechów nie pamiętam, za wszystkie grzechy serdecznie żałuje, postanawiam poprawę. I proszę Cię Ojcze o pokutę i rozgrzeszenie.
* Kapłan udziela Ci krótkiej nauki, wyznacza pokutę, po czym rozgrzeszy Cię;
* W tym czasie żałuj za grzechy bijąc się w pierś mówiąc:
Boże bądź miłościw mnie grzesznemu.
* Kapłan: "Bóg, Ojciec miłosierdzia, który pojednał świat ze sobą przez śmierć i zmartwychwstanie swojego Syna i zesłał Ducha Świętego na odpuszczenie grzechów niech Ci udzieli przebaczenia i pokoju przez posługę Kościoła. I ja odpuszczam Tobie grzechy w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego".
* Odpowiadam: AMEN.
* Kapłan: Pan odpuścił Tobie grzechy idź w pokoju.
* Odpowiadam: Bóg zapłać!
***
Po spowiedzi można ucałować stułę kapłańską w krzyżyk, który jest na niej naszyty. Ten znak jest znakiem dziękczynienia, również szacunku dla władzy kapłańskiej. Nie jest on jednak "obowiązkowy".