KWIECIEŃ W NASZEJ SZKOLE

10 KWIETNIA - MSZA ŚWIĘTA DZIECIĘCA GODZ. 11:30. DZIECI PRZYSTĘPUJĄCE DO SAKRAMENTU KOMUNII ŚW. PRZYNOSZĄ RÓŻAŃCE

11, 12, 13 KWIETNIA - MIĘDZYNARODOWY KONKURS POLONISTYCZNY "Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ"

17 KWIETNIA - FESTIWAL SZKÓŁ POLONIJNYCH - CLARK NJ

"Z kulturą na co dzień"  - Spotkania Dyrekcji z uczniami klas 9-12 będą trwały cały miesiąc

30 kwietnia nie będzie kółka szachowego

ADAM I MIŁOSZ - RECYTACJA

FORMUŁA SPOWIEDZI

* Uklęknij przy konfesjonale i przywitaj spowiednika słowami:
* Spowiadający się: NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS.
* Następnie przeżegnaj się:
* Spowiadający się: W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.
* Spowiadający się: Jestem uczniem klasy (Mam ... lat.) ....... U spowiedzi ostatni raz byłem ... pokutę odprawiłem (lub nie) , obraziłem Pana Boga Następującymi grzechami ...
* Tu następuje wyznanie grzechów. Kiedy skończysz wyznawanie grzechów powiedz:
* Spowiadający się: Więcej grzechów nie pamiętam, za wszystkie grzechy serdecznie żałuje, postanawiam poprawę. I proszę Cię Ojcze o pokutę i rozgrzeszenie.
* Kapłan udziela Ci krótkiej nauki, wyznacza pokutę, po czym rozgrzeszy Cię;
* W tym czasie żałuj za grzechy bijąc się w pierś mówiąc:
Boże bądź miłościw mnie grzesznemu.
* Kapłan: "Bóg, Ojciec miłosierdzia, który pojednał świat ze sobą przez śmierć i zmartwychwstanie swojego Syna i zesłał Ducha Świętego na odpuszczenie grzechów niech Ci udzieli przebaczenia i pokoju przez posługę Kościoła. I ja odpuszczam Tobie grzechy w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego".
* Odpowiadam: AMEN.
* Kapłan: Pan odpuścił Tobie grzechy idź w pokoju.
* Odpowiadam: Bóg zapłać!
***
Po spowiedzi można ucałować stułę kapłańską w krzyżyk, który jest na niej naszyty. Ten znak jest znakiem dziękczynienia, również szacunku dla władzy kapłańskiej. Nie jest on jednak "obowiązkowy".